به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسن ابوترابی‌فرد در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای نگهبان به مقوله انتخابات و زمینه مشارکت پرشور مردم اشاره کردند و در آغاز سال جاری به چهار راهبرد امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت در انتخابات پرداختند.

وی ادامه داد: مشارکت در انتخابات از آشکارترین نوع رقابت سیاسی در جوامع مردم‌سالار است و نماد اراده ملت برای تعیین سرنوشت جمعی و سیاسی خود به شمار می آید؛ مشارکت گسترده سیاسی شهروندان، گروه ها و احزاب در انتخابات نقش تعیین کننده ای در تحکیم پیوند ملت و دولت و گردش نخبگانی و جابجایی قدرت دارد و مهمترین ابزار تجلی اراده و حاکمیت ملت است.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: مشارکت در انتخابات از آشکارترین نوع مشارکت سیاسی در جوامع مردم‌سالار است. با این نگاه به این مهم، رقابت پیش نیاز مشارکت پرشور است که رهبری معظم در دیدار اخیر اعضای شورای نگهبان بر آن تاکید کردند. در این راستا باید اشاره کنم تصمیمات برخی ار اعضای هیات های اجرایی عالمانه، خردمندانه و همسو با این مبانی و اصول نبود و مورد نقد صاحب نظرات دغدغه مند و مسئولان ارشد اجرایی قرار گرفت؛ امیدوارم با برنامه ریزی صحیح و احساس مسئولیت دولتمردان و ملت عزیز شاهد حضور اقتدار آفرین ملت بزرگ ایران در انتخابات پیش رو باشیم.

ابوترابی فرد در ادامه با اشاره به جنایات رژیم صهیونستی در غزه گفت: در آستانه چهلمین روز مقاومت قهرمانانه غزه هستیم؛ فلسطین پاره تن اسلام و غزه پاره تن فلسطین است.

وی ادامه داد: امام موسی صدر می فرمود ما اسرائیل را شر مطلق می دانیم و هیچ نهادی را خطرناک تر از این رژیم نمی شناسم، شکل گیری و ماندگاری این رژیم کودک کش با حمایت کامل و تمام عیار سیاسی، نظامی و اقتصادی امریکا است و بر اساس پروژه انگلیسی و اعلامیه غیرقانونی بالفور زمینه تولد این رژیم منحوس فراهم شد و با مدیریت انگلیس و امریکا در سال ۱۹۴۸ میلادی تولد نامشروع او شکل گرفت. این رژیم در طول حدود ۷۰ سال با کشتار و قتل عام مسلمانان و مسیحیان و اشغالگری و تجاوز سرزمین مظلوم فلسطین را تصرف کرد و تاکنون با حمایت قدرت های غربی و ایالات متحده حیات ننگین، متزلزل و عنکبوتی او ادامه داشته است.

ابوترابی فرد رژیم اشغالگر قدس را یکی از مهمترین مولفه های بحران زا در منطقه و جهان اسلام و جامعه جهانی خواند و افزود: با پیروزی شگفت انگیز و غرورآفرین اطلاعاتی و نظامی مجاهدان فلسطینی در عملیات طوفان الاقصی هیمنه اطلاعاتی، نظامی و دفاعی و امنیت آن فروپاشید؛ طبق آخرین نظرسنجی سالانه موسسه مطالعات امینت ملی رژیم صهیونستی در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳، محبوب ترین نهاد در سرزمین های اشغالی ارتش و دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی بودند، اما ‌پرسشی که در سرزمینی ها اشغالی بازتاب داشت، فروپاشی سیستم اطلاعاتی، امنیتی و نظامی رژیم صهیونستی و شکست مفتحضانه لشکر ۱۴۳ این رژیم و کشته شدن فرمانده این لشکر ظرف چند ساعت است.

وی اضافه کرد: عملیات طوفان الاقصی دکترین نظامی بن گوریون را فروریخت. این دکترین بر سه اصل شکست ناپذیری، اشراف و برتری اطلاعاتی و رصد هرگونه اقدام و حرکت و انتقال نقطه نبرد به قلمرو دشمن و خارج از محدوده سرزمین های اشغالی استوار بود؛ قهرمانان غزه نشان دادند این رژیم از کمترین توان و ظرفیت نظامی و قدرت دفاعی در برابر دو هزار رزمنده سلحشور غزه محروم و ناتوان است. قهرمانان غزه حدود ۴۰ کیلومتر در درون سرزمین های اشغالی نفوذ کردند و تمام سیستم اطلاعاتی و امنیتی رژیم را فلج کردند و اشراف اطلاعاتی و برتری اطلاعاتی رژیم را به سخره گرفتند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: عملیات قهرمانان سلحشور غزه در قلب سرزمین های اشغالی و در نه غزه و آن هم رویارویی با لشکر به اصطلاح قدرتمند صهیونستی شکل گرفت. در طول ۴ دهه گذشته رژیم اشغالگر در تمام عملیات نظامی خود در برابر محور مقاومت بدون استثنا شکست خورده است. این عملیات اقتدار آفرین از ارکان متزلزل و خانه عنکبوتی رژیم در برابر دیدگان جامعه جهانی پرده برداری کرد و اقتدار علمی، راهبردی و استراتژی نظامی، قدرت اطلاعاتی دانش و فناوری و قدرت فرماندهی و مدیریت میدانی حماس و نیروهای مقاومت را به نمایش گذاشت.

ابوترابی فرد ادامه داد: حدود ۶ هفته از تهاجم گسترده دنیای غرب، امریکا و متحدانش و رژیم صهیونیستی بر غزه مظلوم می گذرد. این تهاجم دهشتناک نقاب از چهره سیاه و هیولایی رژیم صهیونستی و متحدان او برداشت.

وی اضافه کرد: کودکان، زنان و شهروندان مظلوم ولی مقتدر غزه در زیر بمب های فسفری و موشک های صهیونیست ها قرار دارند؛ موشک هایی که در واقع از واشنگتن شلیک می شود و قبل از آن که بنیان های غزه را هدف قرار دهد ارکان اقتدار رژیم صهیونستی را هدف قرار داده است. در همین روزها حدود ۷۰ هزار تن تسلیحات نظامی با کشتی های امریکایی در اختیار این رژیم قرار گرفته است. در این شرایط جهان آموخت ملتی با دست تهی و خالی اما با ایمان، صبر، استقامت، اتکا به خدا و با حمایت سلحشوران محور مقاومت در سراسر گیتی وجود دارد که در محاصره آب، غذا و دارو و در ناجوانمردانه ترین شبیخون ها قرار دارد. ملتی که امپراطوری دروغ جهانی و سیطره بمب ها و حقیقت فلسفه چیرگی خون بر شمشیر و رسوایی ستم را نشان داد.

ابوترابی فرد گفت: امروز جهان در یک میدان شاهد مردان و زنان مقاومی است که حتی برای یکبار در زیر آتش بار دهشتناک صهیونیست ها پرچم سفید بلند نکرده و مقاوم و قهرمان ایستادند. در مقابل آن ها دژخیمانی قرار دارد که حقوق بشر و همه ارزش های انسانی را به سخره گرفتند.

وی بیان کرد: یک دیپلمات برجسته گروه ۷ در مصاحبه نشریه تایمز گفت که ما قطعا نبرد در جهان جنوبی را باختیم و در اوکراین شکست خوردیم. همه کاری که در این بخش از جهان در موضوع اوکراین انجام دادیم، از دست رفت و توصیه به قوانین بین الملل و نظم جهانی را فراموش کنیم که آن ها دیگر به این حرف ها گوش نمی هند.

وی گفت: امروز جهان به این واقعیت رسیده که امریکا نمی تواند امنیت نزدیک ترین متحدانش را تامین کند و او را از رخداد دهشتناک طوفان الاقصی در امان بگذارد پس چه طور می تواند امنیت و نظم جهانی مورد نگاه غربی را سامان دهد.

ابوترابی فرد در خطبه اول نمازجمعه این هفته تهران ضمن گرامیداشت ۲۴ آبان سالروز ارتحال علامه طباطبایی گفت: امیدوارم وزارت خانه های علوم و بهداشت از تمام ظرفیت خود برای ارتقای بنیه علمی بهره گرفته و وزارت آموزش و پرورش کشور نیز با الهام از آموزه های وحیانی و استادان دلسوز و خدوم راه را برای تحول در عرضه های علمی و فکری و اخلاقی جامعه هموار کنند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89423