وقوع انفجاری در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان تاکنون ۱۰۳ شهید و بیش از ۱۸۸ مصدوم برجا گذاشته است.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  بعد از ظهر چهارشنبه صدای انفجاری در مسیری که منتهی به گلزار شهدای کرمان است شنیده شد. براساس آخرین آمارهای اعلام شده از مسؤولان کشوری و استان کرمان تروریستی بودن این حادثه تأیید شده و تاکنون ۱۰۳ نفر شهید و ۱۸۸ نفر نیز مصدوم شدند.

در حال حاضر نیز گلزار شهدای کرمان و مزار حاج قاسم با حضور نیروهای امنیتی و انتظامی تخلیه شده و مردم از مناطق اطراف این حادثه تروریستی پراکنده شده‌اند و گروه‌های امدادی نیز برای انتقال مصدومان و شهدا به بیمارستان‌های استان کرمان در محل حادثه حضور دارند.

پروازها به مقصد استان کرمان برقرار است.

براساس برخی گزارش‌ها ۴ مأمور پلیس نیز در حادثه تروریستی گلزار شهدای استان کرمان به شهادت رسیده اند.


اعزام هیأتی از کمیسیون امنیت ملی مجلس به کرمان

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هیأتی را بررسی میدانی این اقدام تروریستی به کرمان اعزام خواهد کرد.

بررسی ابعاد این اقدام تروریستی در دستورکار اولین جلسه کمیسیون خواهد بود.


تکذیب شهادت فرمانده ارشد سپاه در کرمان

در پی ۲ انفجار تروریستی در کرمان، برخی اکانت‌های اسرائیلی مدعی شدند در این انفجار یکی از فرماندهان ارشد سپاه کشته شده است که بررسی‌ها نشان دهنده کذب بودن این خبر است و هیچکدام از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در حوالی منطقه انفجار حضور نداشته‌اند.


شهادت ۳ امدادگر هلال احمر

۳ امدادگر هلال احمر که برای کمک‌رسانی به مصدومان حادثه تروریستی کرمان به محل اعزام شده بودند، در انفجار دوم به شهادت رسیدند.


۱۷:۵۷ تردد در کرمان بدون مشکل در حال انجام است

مدیرکل راهداری کرمان گفت: در پی انفجار تروریستی در کرمان، تردد هوایی، ریلی و زمینی برقرار بوده و توقفی در اعزام زائران به کرمان انجام نخواهد گرفت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمان افزود: در حال حاضر ناوگان هوایی، ریلی و زمینی کرمان در آماده باش کامل بوده و هیچ مشکلی در نقل و انتقال زائران وجود ندارد.


۱۷:۴۸ وزیر بهداشت عازم کرمان شد

عین اللهی همچنین قبل از عزیمت به سوی کرمان در تماس تلفنی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان خواستار رسیدگی فوری به مصدومان این حادثه تروریستی شد.

وزیر بهداشت در تماس تلفنی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، مجروحیت و شهادت جمعی از هموطنان در انفجار تروریستی در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان را تلخ و اندوه بار خواند و به دکتر مهدی احمدی نژاد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان دستور داد تا رسیدگی فوری به مصدومان این حادثه تروریستی و ارائه خدمات درمانی سریع و مطلوب به ایشان را دنبال کند.


۱۷:۴۴ تصاویری از ازدحام مردم در مقابل بیمارستان شهید باهنر

 


۱۷:۳۴ افزایش آمار شهدای حادثه تروریستی کرمان

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد: تا این لحظه ۱۰۳ مورد شهید قطعی در این حادثه به ثبت رسیده است و ۱۷۱ مصدوم نیز توسط اورژانس به مراکز درمانی انتقال داده شده است.

نهادهای امداد رسان از مردم درخواست دارند تا خیابان‌های اطراف گلزار شهدای کرمان و بیمارستان‌ها را برای تسریع در امداد رسانی تخلیه کنند.


۱۷:۳۲ تصاویری از ازدحام مردم در مقابل سردخانه بیمارستان شهید باهنر


۱۷:۲۹ سرگردانی زائرانی که در مجاورت گلزار شهدا اسکان داشتند

با توجه به تخلیه گلزار شهدا و خیابان‌های اطراف متأسفانه تعدادی از زائران که در اطراف گلزار شهدای کرمان اسکان داشتند دچار مشکل شده و وسیله‌ای برای ترک محل ندارند.

در محل حادثه، با توجه به تخلیه محل انفجار و خیابان‌های اطراف گلزار شهدای کرمان یکی از مشکلاتی که برای زائران غیر بومی که در اطراف گلزار شهدای کرمان اسکان داشتند پیش آمده، نداشتن محل اسکان و عدم دسترسی به وسایل نقلیه برای برگشت است.

همچنین حرکت کرمانی‌ها به سمت بیمارستانها و محل حادثه برای اطلاع از وضعیت بستگانشان موجب کندی امداد رسانی و انتقال مجروحان به بیمارستان‌ها شده است.


۱۷:۱۰ حال برخی از مجروحان وخیم است

رئیس مرکز اورژانس کرمان آخرین آمار تأیید شده شهدای انفجارهای تروریستی این شهر را ۷۳ نفر و شمار مجروحان را ۱۷۱ نفر اعلام کرد.

صابری افزود: شماری از مجروحان حالشان وخیم است و تعدادی مجهول الهویه نیز داریم که با توجه به این موضع امار شهدا احتمالاً افزایش خواهد یافت.

انفجار اول بعد از زیرگذر و ابتدای موکب ها اتفاق افتاده که بیشترین میزان شهید و زخمی مربوط به این محل است. در ادامه مردم به سمت پارکینگ مجاور تخت درگاه قلی بیک حرکت می‌کنند که انفجار دوم در این مکان اتفاق می‌افتد.

۱۶:۵۳ با تمام توان به مصدومان حادثه تروریستی امدادرسانی کنید

پیر حسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در پی وقوع حادثه انفجار در گلزار شهدای کرمان در تماس تلفنی با مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان ضمن پیگیری آخرین وضعیت سلامت زائران گلزار شهدای کرمان و وضعیت حادثه‌دیدگان در محل انفجار، به مدیرعامل این جمعیت دستور داد تا با حداکثر توان و امکانات انسانی، امدادی و لجستیکی در صحنه امدادرسانی حضور داشته باشد.


۱۶:۵۱ شهادت یک امدادگر جوان هلال احمر

مدیرعامل هلال احمر کرمان از شهادت یک امدادگر جوان هلال احمر در حادثه گلزار شهدای کرمان خبر داد.

فلاح؛ مدیرعامل هلال احمر کرمان گفت؛ در حادثه انفجار گلزار شهدای کرمان، ٣ نیروی هلال احمر دچار مصدومیت شدید شدند که متأسفانه یک نفر خانم از امدادگران هلال احمر کرمان به شهادت رسید.

۱۶:۳۸ آمار تعداد شهدا و مصدومان حادثه تروریستی کرمان

بابک یکتاپرست عصر چهارشنبه در گفت و گویی با ارائه آخرین آمار حادثه کرمان اظهار داشت: متأسفانه احتمال افزایش تعداد فوتی‌ها در این حادثه وجود دارد و هنوز آمار دقیقی وجود ندارد.

طبق گفته شاهدان انفجار اول در ورودی طریق شهدا، نزدیک به زیرگذر و انفجار دوم ده دقیقه بعد در کنار تخت قلی بیگ رخ داده است.

مجروحان این حادثه به بیمارستان‌های شهید باهنر، شفا و مهرگان اعزام شده‌اند و در حال طی مراحل درمان هستن


۱۶:۲۶ معاون استاندار کرمان: تروریستی بودن انفجار کرمان تأیید شد

منابع درمانی کرمان آماده باش درآمده‌اند و مصدومان در حال انتقال هستند.

نیروهای امنیتی و انتظامی در حال تخلیه مسیر و گلزار شهدای کرمان و اعزام مجروحان این حادثه به بیمارستان شهید باهنر کرمان هستند.

کلیه کادر درمانی بیمارستان‌های کرمان فراخوان شده‌اند.


۱۶:۱۶ انفجار کرمان تروریستی است

منبع آگاه اظهار کرد: عملیات تروریستی دلیل دو انفجار در مبادی ورودی گلزار شهدای کرمان بوده است / تعداد شهدا و مجروحان بالاست‌

وی متذکر شد: تعداد مجروحان و شهدای این دو حادثه انفجار بالاست و به احتمال زیاد بیش از ۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند و تعداد در حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر مجروح شده باشن

 


۱۵:۳۷ وضعیت مصدومان بعد از انفجار در گلزار شهدای کرمان

به دلیل انفجار در کرمان تعدادی از هم وطنان دچار مصدومیت شده‌اند که بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شدند.


۱۵:۳۳ حال و هوای گلزار شهدای کرمان بعد از انفجار

حال و هوای گلزار شهدای کرمان که نشان می‌دهد وضعیت عادی است ظاهراً صدای مهیبی که در ویدئوها منتشرشده داخل گلزار نبوده است.


۱۵:۲۳ لحظات دلهره آور بعد از شنیده صدای انفجار


۱۵:۱۵ انفجار در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان

 

این خبر تکمیل می‌شود…

https://aftabyazdonline.ir/?p=91632