نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره ایده مطرح شده در رسانه‌ها مبنی بر احتمال پر کردن تونل‌های جنبش حماس در غزه با آب دریا سکوت کرد و پاسخی نداد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد  روزنامه عبری زبان «تایمز» به نقل از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این باره نوشت: «به طور داوطلبانه اطلاعاتی در اختیار دشمن قرار نخواهم داد.»

نخست وزیر رژیم اشغالگر افزود: وارد جزئیات فنی و عملیاتی عملیات ارتش اسرائیل که اسرا را به خطر می‌اندازد، نخواهم شد.

نتانیاهو در خصوص احتمال پیوستن آویگدور لیبرمن، رئیس حزب «اسرائیل بیتنو» به ائتلاف کابینه جنگ رژیم صهیونیستی نیز گفت: خوشحال می‌شوم چنین چیزی را از او بشنوم.

این اظهارات پس از آن بیان شد که اخیرا روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از مقام‌های آمریکایی ادعا کرد، رژیم صهیونیستی یک شبکه بزرگ پمپاژ آب را احتمالا با هدف وارد کردن آب دریا به تونل‌های مورد استفاده گروه حماس در نوار غزه ایجاد کرده‌است.

در گزارش این روزنامه آمریکایی آمده‌است، در اواسط ماه نوامبر ارتش رژیم صهیونیستی استقرار دست کم پنج پمپ را در فاصله حدودا یک مایلی اردوگاه الشاطی به اتمام رسانده و این پمپ‌ها می‌توانند هزاران متر مکعب آب را در ساعت به این تونل‌ها وارد کرده و در عرض چند هفته آنها را کاملا زیر آب ببرند.

طبق گزارش این روزنامه آمریکایی، مشخص نیست که آیا رژیم صهیونیستی استفاده از این پمپ‌ها قبل از آزاد شدن همه اسرا را در نظر دارد یا خیر. حماس پیش از این اعلام کرده بود، اسرای صهیونیست را در «تونل‌ها و مکان‌های امن» پنهان کرده‌است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90461