وزیر خارجه اوکراین گفت، کی‌یف پیش‌شرط‌های مربوط به عضویت در اتحادیه اروپا را محقق کرده و حتی اگر بخواهند «ما می‌توانیم برای آن‌ها برقصیم و بنوازیم»!

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد  «دیمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین در رابطه با انتظار کی‌یف برای پیوستن به اتحادیه اروپا گفت: اگر فکر می‌کنید اوکراین هنوز اقداماتی را به اندازه کافی جهت متقاعد کردن بروکسل انجام نداده است، مایلیم حتی برای اتحادیه اروپا قطعه‌ای را هم بنوازیم!

با این حال، او تاکید کرد که کی‌یف تمامی شروط برای پیوستن به اتحادیه اروپا را محقق کرده است و از تمامی اعضای این اتحادیه خواست تا تلاش‌های اوکراین را به رسمیت بشناسند.

کولبا پیش از نشست اتحادیه اروپا در بروکسل بیان کرد: تمامی پیشنهادات کلیدی «کمیسیون ونیز» در قوانین اوکراین گنجانده شده است.

«کمیسیون ونیز» یک نهاد مشورتی متعلق به اتحادیه اروپا است که تمرکز اصلی آن قوانین اساسی می‌باشد.

وزیر امور خارجه اوکراین در ادامه افزود: اگر بالا و پایین پریدن و رقصیدن هم جز درخواست‌ها باشد، ما می‌توانیم آن‌ها را انجام دهیم!

این  درحالیست که «اورزولا فون در لاین» رئیس ‌کمیسیون اروپا طی مصاحبه با یک رسانه فرانسوی خاطرنشان کرد: «رهبران اتحادیه اروپا درباره مذاکرات پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا بحث خواهند کرد، نه خود مسئله الحاق.»

وی ضمن تمجید از اوکراین برای اجرای «اصلاحات اساسی» در ماه‌های اخیر، افزود: اگر گفت‌وگوها درباره پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا ادامه یابد، روند لازم طولانی خواهد بود.

دیدار وزرای خارجه اوکراین و مجارستان

دیمیترو کولبا همچنین گفت‌وگو با «پیتر سیارتو» همتای مجارستانی خود را «صادقانه» توصیف کرد و گفت: ما گفت‌وگو صادقانه‌ای داشتیم. ما مدت‌هاست که همدیگر را می‌شناسیم، اگرچه از زمان آغاز جنگ این اولین باری است که پای میز مذاکره نشستیم و وارد گفت‌وگویی شدیم. ما همچنین به طور صادقانه سوالات یکدیگر را پاسخ دادیم.

اوکراین برای پیوستن به اتحادیه اروپا حاضر است به هر سازی برقصد!

نشست اتحادیه اروپا قرار است پایان این هفته طی روزهای چهارشنبه الی جمعه در بروکسل برگزار شود. انتظار می‌رود که این اتحادیه نسبت به شروع مذاکرات گفت‌وگوهای مربوط به عضویت اوکراین در این بلوک رای دهد اما خبرگزاری رویترز روز جمعه گزارش داد که این تصمیم احتمالا به تعویق خواهد افتاد.

مجارستان برخلاف بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال هرگونه سلاح مرگبار به اوکراین را رد کرده و بر یک راه‌حل مسالمت‌آمیز برای این درگیری متمرکز است. این کشور همچنین از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه بارها به شدت انتقاد و نخست‌وزیر آن این تحریم‌ها و محدودیت‌ها را یک «شکست» توصیف کرده که صرفا بحران انرژی را بدتر می‌کند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90860