برد قاطعانه تیم ملی فوتبال ایران برابر فلسطین در جام ملت‌های آسیا در رسانه های عربی بازتاب داشت.

به گزارش گروه ورزش آفتاب یزد  تیم ملی فوتبال ایران جام ملت‌های آسیا را مقتدرانه آغاز کرد و توانست در دیدار برابر فلسطین با نتیجه چهار بر یک به پیروزی دست پیدا کند.

پیروزی ایران برابر فلسطین در رسانه‌های عربی بازتاب داشت.

الریاضیه: دستاورد چهارگله ایران برابر فلسطین

این روزنامه عربستانی نوشت: «تیم ملی فوتبال ایران توانست در دیدار نخستش در جام ملت‌های آسیا با نتیجه چهار بر یک برابر فلسطین به پیروزی دست پیدا کند. ایران با بردی که در این بازی به دست آورد در صدر جدول این گروه قرار گرفت و خود را آماده دیدار بعدی خواهد کرد. برای ایران در این بازی کریم انصاری‌فرد، شجاع خلیل‌زاده، مهدی قایدی و سردار آزمون گلزنی کردند. ایران در بازی بعدی‌اش به مصاف هنگ‌کنگ خواهد رفت که این بازی جمعه برگزار خواهد شد.

بین‌اسپورت: شروع قدرتمندانه ایران در جام ملت‌های آسیا

تیم ملی فوتبال ایران شروعی قدرتمندانه در جام ملت‌های آسیا داشت و توانست در دیدار برابر فلسطین با نتیجه چهار بر یک به پیروزی دست پیدا کند. ایران برابر فلسطین نخستین سه امتیازش را در این رقابت‌ها دشت کرد تا با تفاضل گل بهتر نسبت به امارات در صدر جدول رده‌بندی این گروه قرار گیرد. آخرین باری که ایران توانسته بود در یک بازی در جام ملت‌های آسیا پیروزی پر گلی را به دست آورد به سال ۲۰۱۹ برمی‌گردد که در دیدار برابر یمن با پنج گل به پیروزی دست پیدا کرد.

ایران برابر فلسطین بازی خوبی را به نمایش گذاشت؛ به طوری که دقت پاس‌های بازیکنان این تیم ۸۵.۳ بود که این بهترین آمار برای تیم از سال ۲۰۰۷ است. کریم انصاری‌فرد به همراه حسین کلانی، سریع‌ترین گل‌های تاریخ ایران را در جام ملت‌های آسیا به ثبت رساندند؛ به طوری که هر دو بازیکن در دقیقه دو موفق به گلزنی شده‌اند.

الجزیره: پیروزی بزرگ ایران برابر فلسطین

روزنامه الجزیره قطر هم به پیروزی ایران برابر فلسطین واکنش نشان داد و نوشت: «تیم ملی فوتبال ایران جام ملت‌های آسیا را با پیروزی آغاز کرد و توانست در دیدار برابر فلسطین با نتیجه چهار بر یک پیروز شود. ایران پیروزی بزرگی را در آغاز جام ملت‌ها به دست آورد و با این پیروزی در صدر جدول رده‌بندی گروه سوم قرار گرفت تا امیدهایش برای صعود به عنوان صدرنشین زیاد شود.

اخبار الیوم: ایران، فلسطین را چهارتایی کرد

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر فلسطین در رسانه‌های مصری نیز بازتاب داشت. روزنامه اخبار الیوم مصر در گزارشی نوشت: «تیم ملی فوتبال ایران در آغاز جام ملت‌های آسیا پیروزی بزرگی را برابر فلسطین به دست آورد. این بازی که در گروه سوم برگزار شد در نهایت با پیروزی چهار بر یک ایران به پایان رسید تا این تیم با تفاضل گل بهتر نسبت به امارات در صدر جدول رده‌بندی این گروه قرار گیرد.

ایران شروع خوبی در این بازی داشت و خیلی زود و در دقیقه دو توسط کریم انصاری فرد به گل رسید. شجاع خلیل‌زاده در دقیقه ۱۲ گل دوم را به ثمر رساند. در دقیقه ۳۸ مهدی قایدی شرایط را برای فلسطین سخت کرد و گل سوم را به ثمر رساند اما فلسطین در دقایق پایانی نیمه نخست گلزنی کرد تا نیمه دوم را امیدوارانه به زمین بیاید اما در نیمه دوم سردار آزمون، مهاجم رم، توانست گل چهارم را برای ایران به ثمر رساند تا کار فلسطین تمام شود.

وفا (خبرگزاری فلسطین): شکست سنگین برابر ایران

خبرگزاری فلسطین هم در واکنش به شکست این تیم برابر ایران نوشت: «تیم ملی فوتبال کشور ما شکست سنگینی را در آغاز کارش در جام ملت‌های آسیا متحمل شد و با نتیجه چهار بر یک برابر ایران شکست خورد. ایران با این پیروزی بزرگ سه امتیازی شد و با تفاضل گل بهتر نسبت به امارات در صدر جدول رده‌بندی گروه سوم قرار گرفت.»

الوطن: ایران با چهارتایی کردن فلسطین صدرنشین شد

این روزنامه قطری هم در واکنش به پیروزی قاطعانه ایران برابر فلسطین نوشت: «تیم ملی فوتبال ایران پیروزی قاطعانه و بزرگی را برابر فلسطین به دست آورد. این بازی که با یک دقیقه سکوت به احترام شهدای غزه آغاز شد در نهایت با پیروزی چهار بر یک ایران به پایان رسید تا این تیم در صدر جدول رده‌بندی گروه خود قرار گیرد.

ایران که سه بار عنوان قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را به دست آورده است، شروع خوبی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر داشت و نشان داد که به دنبال چهارمین جامش است. تیم ملی فوتبال فلسطین که از انگیزه لازم و حمایت هواداران برخوردار بود با وجود تفاوت زیاد با ایران نمایشی مردانه داشت.»

https://aftabyazdonline.ir/?p=92159