رسانه‌های اسرائیلی امروز (یکشنبه) از شرط دولت آمریکا برای برگزاری دیدار میان جو بایدن و بنیامین نتانیاهو پرده برداشتند.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد به نقل از اسپوتنیک، رادیو ارتش اسرائیل گزارش داد که دولت آمریکا شرط جدیدی را برای امکان دیدار میان جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گذاشته است.

این رادیو اعلام کرد که مسئولان برجسته‌ای در کاخ سفید پیامی را به دفتر نخست وزیر اسرائیل با این محتوا تحویل دادند که امکان آمدن بنیامین نتانیاهو به کاخ سفید و دیدار با بایدن و همچنین کمک رئیس جمهور آمریکا جهت تقویت راه‌های عادی سازی اسرائیل با عربستان وجود دارد اما مشروط به اینکه لایحه قانون “انجمن‌ها” که به فعالیت‌های سازمان‌های جامعه مدنی در فلسطین آسیب می‌زند، لغو شود.

منابع عبری روز شنبه نیز اعلام کردند که فشارهای بین المللی بر اسرائیل برای جلوگیری از تصویب قانون انجمن‌ها افزایش یافته است. این قانون کمک‌های دولت‌های خارجی و هیات‌های خارجی به فلسطینی‌ها را محدود می‌کند.

نتانیاهو با وجود گذشت چندین ماه از تشکیل دولتش، همچنان منتظر دعوت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از او برای ورود به کاخ سفید است.

به نوشته روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت، بایدن در اواخر ماه مارس در بیانیه‌ای به خبرنگاران گفت: به این زودی‌ها از نتانیاهو (برای سفر به واشنگتن) دعوت نخواهم کرد» و «اسرائیل نمی‌تواند به این مسیر ادامه دهد».

در آن زمان، رئیس جمهور آمریکا نیز مخالفت خود را با طرح دولت تل‌آویو برای “اصلاح قوه قضاییه” اعلام کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=81598