فرمانده انتظامی کل کشور گفت: باید قیام ۱۵ خرداد را به نسل‌های بعد انتقال دهیم، باید حضور مردم در قیام ۱۵ خرداد را تبیین کنیم، زیرا مردم ما در همه عرصه‌های سیاسی و اجتماعی حضوری فعالانه دارند.

به گزارش گروه سیاسی افتاب یزد سردار احمدرضا رادان فرمانده انتظامی کل کشور ظهر دوشنبه ۱۵ خرداد ماه در جمع راهپیمایان قیام ۱۵ خرداد شهرستان ورامین پیشوا که در صحن امامزاده جعفر بن موسی کاظم (ع) برگزار شد، اظهار کرد: نام و یاد شهدای والامقام شهرستان پیشوا را گرامی می‌داریم که در مسیر اعتلا و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

وی بیان کرد: ۱۵ خرداد یادآور حماسه‌ها و نهضت شهادت است، ۱۵ خرداد عزت و اقتدار را در اذهان جامعه ماندگار کرده است، قیام ۱۵ خرداد به این دلیل در ذهن‌ها ماندگار شد که بر اساس اصول و اعتقادات دینی شکل گرفت، عوامل و ویژگی‌های قیام ۱۵ خرداد نیز باید تبیین شود.

فرمانده انتظامی کل کشور با اشاره به اینکه در قیام ۱۵ خرداد اهداف و آرمان‌های الهی دیده می‌شود، افزود: قیامی که در ۱۲ محرم سال ۴۲ شکل گرفت، بر اساس آمار رسمی به چندین هزار نفر می‌رسد، هدف از قیام ۱۵ خرداد دفاع از مرجعیت بود که در این مسیر نیز برخی به شهادت رسیدند.

سردار رادان با ذکر این مسئله که قیام ۱۵ خرداد از واقعه کربلا الگوبرداری می‌کند، تشریح کرد: مردم دیار ورامین کفن پوشان حماسه خلق می‌کنند و با وجود آنکه مطلع‌اند دشمن تا دندان مسلح و تیر و گلوله در انتظار آن‌ها است، اعلام می‌کنند که شهادت برای آن‌ها در این مسیر افتخار است و جان بر کف در این مسیر حرکت می‌کنند، قیام ۱۵ خرداد شور داشت ولی شعور مشرف بر شور بود.

وی تصریح کرد: شهدای قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ شعار دفاع از امامت و ولایت فقیه سر دادند، همانند شعاری که رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم سر دادند، آنان به تکلیف خود در آن زمان عمل کردند، بسیجی بودن از ویژگی‌های قیام ۱۵ خرداد بود که در سال ۵۷ به اوج خود رسید و باعث پیروزی انقلاب شد.

فرمانده انتظامی کل کشور با اشاره به آنکه بر هیچ‌کس پوشیده نیست که حزب‌الله لبنان و مقاومت مردم یمن از انقلاب اسلامی ایران الگوبرداری شده است، خاطرنشان کرد: باید قیام ۱۵ خرداد را به نسل‌های بعد انتقال دهیم، باید حضور مردم در قیام ۱۵ خرداد را تبیین کنیم، زیرا مردم ما در همه عرصه‌های سیاسی و اجتماعی حضوری فعالانه دارند.

سردار رادان در خصوص توانمندی‌های داخلی نیز اظهار کرد: در ابتدای انقلاب اسلامی قادر به ساخت یک نارنجک دستی نبودیم، وقتی از دشمنان خارجی و بیرونی‌ها دست کشیدیم و به توانمندی داخلی خود ایمان آوردیم، موشک‌هایی را ساختیم که چند صد کیلومتر برد داشتند.

وی در پایان بیان کرد: مردم دشت ورامین باید به خود مفتخر باشند که در دل این خاک جوانانی را به یادگار سپردند که هریک از آنان سردمدار یک فکر در نهضت روح‌الله بودند، اما مردم پیشوا مواظب باشید که فتنه در پس فتنه شاید باشد، آن‌چیزی که می‌تواند ما را عبور دهد، امت در خدمت امامت ولی فقیه برای رسیدن به اهداف ایدئولوژیک است، در غیر اینصورت در فردای قیامت در برابر شهدا شرمنده خواهیم شد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82148