دبیر شورای امنیت و دفاع ملی اوکراین گفت، کی‌یف با دو شرکت خصوصی استخدام، قراردادهایی را امضا کرده تا برنامه‌های جدیدی را برای افرادی که از خدمت سربازی فرار کرده‌اند، پیاده کند.

به گزارش گروه  بین الملل آفتاب یزد «الکسی دانیلوف» دبیر شورای امنیت و دفاع ملی اوکراین این برنامه‌ها را در راستای رسیدگی به کمبود نیروها و خسارات سنگینی که در میدان نبرد به بار آمده، انجام داده است.

دانیلوف در گفت‌وگو با روزنامه گاردین گفت: برخی مردم می‌ترسند. از مرگ، از شلیک می‌ترسند اما این بدین معنا نیست که آن‌ها نتوانند در دیگر فعالیت‌ها مشارکت کنند.

وی افزود: بسیج انعطاف‌پذیرتر خواهد شد. به آن متخصص‌هایی که نیاز داریم، اعلام خواهد شد و مردم برای مواضعی مشخص داوطلب می‌شوند.

یک منبع ناشناس وزارت دفاع اوکراین نیز در گفت‌وگو با این روزنامه بیان کرد که قراردادهایی با چندین شرکت خصوصی امضا شده اما جزئیات آن را افشا نکرد.

گاردین می‌گوید، این سربازان اوکراینی پیش از اعزام به خط مقدم، به مدت چند هفته آموزش‌هایی را دریافت می‌کنند. بی‌بی‌سی هم گزارش داده که دست کم ۲۰ هزار اوکراینی از کشور گریخته و ۲۱ هزار نفر هم هنگام تلاش برای فرار گیر افتاده‌اند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90025