وزیر امور خارجه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در ارتباط با گسترش تعامل با تشکل های اسلامی و هم جهت گفت: با توجه به این تاکیدات، ما در حوزه سیاست خارجی ، تمرکز و برنامه ریزی دقیق‌تر جهت کار با کشورهای اسلامی و هم جهت را به موازات توسعه تعاملات با همسایگان به صورت ویژه‌ تر دنبال می‌کنیم.

به گزارش گروه سیای افتاب یزد حسین امیرعبداللهیان در پی دیدار  اخیر مقامات وزارت خارجه و همچنین سفرا و روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور با مقام معظم رهبری با بیان این که منظور  ما از تعامل، تعامل با همه بخش‌های جهان است، تصریح کرد:  در سیاست خارجی متوازن توجه به همسایگان، کشورهای آسیایی ، در نظر گرفتن دیپلماسی اقتصادی و توجه ویژه به ایرانیان خارج از کشور مد نظر ماست.

وی با بیان اینکه در حوزه سیاست خارجی ارتباط با همسایگان از  اولویت‌های جدی ما است، گفت: مقام معظم رهبری نیز توسعه همکاری‌ها با همسایگان را مورد توجه و تاکید قرار دادند و ما در این بخشکارهای زیادی را از گذشته شروع کرده‌ایم و در چارچوب تاکیدات مقام معظم رهبری این رویکرد را بیش از گذشته تقویت خواهیم کرد.

امیرعبداللهیان در گفت‌و گو با پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به اهمیت توسعه تعاملات با کشورهای اسلامی و هم جهت و تاکیدات مقام معظم رهبری در این ارتباط تصریح کرد: با توجه به تاکید ویژه ایشان این موضوع  از سوی وزارت خارجه و سفرای ما در این کشورها به صورت جدی و با حساسیت پیگیری می‌شود.

وی با بیان این که ما معتقدیم  در کنار تعامل با تمام بخش های جهان، ارتباطات و تعاملات  با کشورهای اسلامی ، هم جهت و همسایگان باید گسترش پیدا کند، افزود: در همین چارچوب تمرکز و برنامه ریزی دقیق تر برای کار با کشورهای اسلامی و هم جهت را  به موازات توسعه کار با همسایگان به صورت ویژه‌تر دنبال می‌کنیم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=81160