وزیر خارجه مجارستان گفت، هنگامی که صحبت از جنگ روسیه-اوکراین می‌شود، بسیاری از سیاستمداران عالی‌رتبه اتحادیه اروپا از واقعیت به دور هستند و تصور می‌کنند که در یک بازی کامپیوتری حضور دارند!

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد «پیتر سیارتو» وزیر امور خارجه مجارستان طی یک رویداد سیاسی در بوداپست با اشاره به یک بازی ویدئویی پرطرفدار بیان کرد: تعداد قابل توجهی از سیاستمداران عالی رتبه اتحادیه اروپا عقل سلیم خود را از دست داده‌اند. برخی از آن‌ها خودشان را در بازی «فورت‌نایت» تصور می‌کنند.

طبق گزارش راشا تودی، وی افزود: آن‌ها از روان‌پریشی نظامی و برخی مسائل رمزآلود رنج می‌برند و در عین حال بر این باورند که ارسال تسلیحات می‌تواند صلحی را به همراه داشته باشد. مشخص است که ما به جای تسلیحات به صلح نیاز داریم. هرکسی که تسلیحات را وارد همسایگی ما کند، این جنگ را طولانی‌تر خواهد کرد.

وزیر خارجه مجارستان در پایان تصریح کرد: هر چقدر که این جنگ طولانی‌تر شود، مردم زیادی کشته خواهند شد و ویرانی زیادی به بار خواهد آمد.

مجارستان برخلاف بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال هرگونه سلاح مرگبار به اوکراین را رد کرده و بر روی یک راه‌حل مسالمت‌آمیز برای این درگیری متمرکز است.

مجارستان همچنین از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه به شدت انتقاد کرده است. «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان این تحریم‌ها و محدودیت‌ها را یک «شکست» توصیف کرده که صرفا بحران انرژی را بدتر می‌کند.

در فوریه سال ۲۰۲۴ جنگ اوکراین دو ساله خواهد شد. این کشور در ژوئن سال جاری میلادی ضدحمله‌ای را آغاز کرد که به اذعان مقامات اوکراینی و غربی نتوانسته دستاورد قابل توجهی را کسب کند. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین که کشورش متحمل خسارات جانی و مالی سنگینی شده است، همچنان قصد دارد به این مبارزه ادامه دهد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89513