به گزارش گروه سیاسی آقتاب یزد  آموزش و پرورش بدون تردید زیرساخت توسعه کشور است و برای پیشرفت کشور ریل گذاری صحیح این مسیر، کشور را به سرمنزل مقصود در همه زمینه ها خواهد رساند. معلّم و آموزه هایش با پُر کردن بهترین و زنده ترین اوقات کودک، تأثیری بی مثال بر رشد و تعالی او می گذارد و می تواند جهت گیری فکری، ارزشی، نگرشی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی کودک را به هر سو تنظیم و مهندسی نماید. بی شک پَشت هر فرد مؤثر و مفیدی در جامعه، سرشت و سرنوشت یک معلم الهام بخش نهفته است.

وزارت آموزش و پروش به عنوان متولّی، هماهنگ کننده، جهت دهنده و پشتیبان سیاست های آموزشی و پرورشیِ کشور بدون تردید مهمترین دستگاه اجرایی کشور است که کوتاهی و خدای ناکرده انحراف از وظایف ذاتی آن، تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت؛ کما اینکه مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدّ ظلّه العالی) در دیدار ماه گذشته با معلّمین، اِشکالات اساسی در شیوه حکمرانی این وزارتخانه به خصوص در موضوع عدالت آموزشی و بی ثباتی مدیریتی وجود داشته است.

اینک بعد از سال ها چشم انتظاری، رایحه خوشی به مشام می رسد. بناست سکّان حیاتی ترین و مبنایی ترین وزارت خانه دولت با ۸۵ میلیون ذینفع به جوانی اندیشمند، مُخلص و متعهّد از سلسله پاک ایثار گران سپرده شود. جناب آقای دکتر رضامراد صحرایی، دانش آموخته زبان شناسی است و به جهت علمی بر حیاتی ترین رکن فرهنگ یعنی زبان اشرافیّت کامل دارد. در مدیریت های قبلی همچون بنیاد شهید، بنیاد سعدی و دانشگاه فرهنگیان نگاه مسئله محور داشته است، پاکدست و امین است، به انقلاب اسلامی نگاه تمدّنی دارد و هیچ نسبتی با روحیه اشرافی گری ندارد. بر سر اصول و آرمان هایش خطوط قرمز خدشه ناپذیری دارد و از همه مهمتر بنا به تجربه زیسته خود، درد مستضعفین را چشیده و به عدالت آموزشی با تمام وجود ایمان راسخ دارد.
امروز که وزارت آموزش و پرورش درگیر اَبَرچالش هایی نظیر بی عدالتی آموزشی، فقدان رویکرد فرهنگی و پرورشی، عدم انسجام مدیریتی در حل موضوعات راهبردی همچون رتبه بندی معلمان، غلبه روحیه دانشجوپروری به جای کارآموزپروری و… است، جای بسی امیدواری است که جناب آقای دکتر صحرایی با سوابق و تجارب ارزشمند و خصوصیات علمی، شخصیتی و مدیریتی و با بهره گیریِ حداکثری از انباشتِ دانش، تجربه و خردِ جمعی نخبگان و زبدگان کشور در راستای حل مشکلات ذکر شده گام بردارد.

در پایان ما فرزندان شهدا و ایثارگران از رئیس محترم جمهور حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی بابت معرفی دکتر صحرایی به مجلس شورای اسلامی جهت تصدّی گری وزارت آموزش و پرورش، کمال تشکر و امتنان را به جای می آوریم و امیدواریم امینانِ انقلابیِ مردم در مجلس شورای اسلامی با رأی اعتمادِ سدید خود به چنین فرد اندیشمند و شایسته ای، دولت سیزدهم را در سامان بخشی و تحوّل بنیادین این وزارتخانه یاری نمایند. بمنّه و فضله و کرمه…

جمعی از فرزندان شهید و ایثارگر:
مهدی هرمزپور
سید یوسف معصومی
محمد جواد خسروی پور
وحید شاه حسینی
مجید نقدی
داوود حسین زاده
علی ثنایی
سعید جلوسی
محمدجواد کحالی
احمد وکیلی
مجتبی غلامی
فاطمه عباس زاده
زهرا خسروی پور
نسیبه عنبرستانی
اسماعیل محمدی
مجید رضایی
راضیه آهنگر
زینب طاهری
سمانه خمسه حسن زاده
اکبر دینیار
مجتبی نظری عارف
سمانه فردی
زهرا مداح
سید حسن کاشی
سوده نجفی
الهام اسکندری
وحید گل محمدی
میثم جعفری
محمد حسین طاهری
محسن مداح
سارا آهنگر
سکینه باغ بهشتی
علی نجفی
فاطمه نجفی
مجید صمدی
علی مغرنس
لیلا عنبرستانی
وحید گل محمدی
و…

https://aftabyazdonline.ir/?p=81662