رئیس جمهور با اشاره به آمار ارائه شده از سوی رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر کاهش ۱۲ درصدی تورم در خرداد ماه، تداوم تلاش‌های هماهنگ همه دستگاه‌ها برای ادامه روند کاهشی تورم تا پایان سال را خواستار شد.

به گزارش گروه سیاسی افتاب یزد سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز (یکشنبه) هیئت دولت با اشاره به تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تحقق چهار اصل امنیت، مشارکت، سلامت و رقابت در انتخابات پایان امسال تاکید کرد: دولت به عنوان مجری انتخابات دخالتی در امور مربوط به نامزدها و در حمایت و یا ایجاد محدودیت برای آنان نخواهد داشت و در عین حال تمام امکانات خود را برای تحقق چهار اصل مورد انتظار رهبر انقلاب به کار خواهد گرفت.
رئیس جمهور برگزاری انتخاباتی سالم، رقابتی و با مشارکت بالا را عامل ارتقای امنیت ملی و اعتماد عمومی دانست و همه دستگاه‌ها را مکلف کرد به وزارت کشور در اجرا و برگزاری انتخابات مشارکتی کمک کنند.
وی با ابراز نگرانی از آمار تلفات جاده‌ای و با اشاره به فرارسیدن تعطیلات تابستانی، از وزیر راه و شهرسازی خواست به اتفاق دیگر اعضای شورای‌عالی حمل و نقل و ایمنی ترافیک برای پیشگیری از حوادث رانندگی و تلفات جاده‌ای همه امکانات موجود را بکار بگیرند.
رییسی در بخش پایانی سخنانش ضمن قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات وزیر و مسئولان وزارت نیرو در مدیریت مصرف برق خاطرنشان کرد: با توجه به شعار سال و اهمیت و ضرورت رشد تولید، همه استانداران و فرمانداران به وزارت نیرو در زمینه مدیریت مصرف برق کمک کنند تا علاوه بر ممانعت از بروز خاموشی در بخش خانگی، از ایراد خسارت به بخش تولید به دلیل قطعی برق نیز جلوگیری شود.
وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به ایام پرفضیلت ماه ذی‌الحجه بهره‌گیری از فرصت این ماه برای کسب توفیق معرفت الهی و مقام تسلیم در راستای خودسازی به عنوان مقدمه جامعه‌سازی را به مسئولان دستگاه‌ها توصیه کرد.
در پایان جلسه، سیدامیر سیاح – رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی، گزارشی از اقدامات این وزارتخانه در عملیاتی کردن درگاه ملی مجوزها ارائه کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=83111