رئیس فدراسیون فوتبال کشور در مجمع عمومی سالیانه هیات فوتبال استان قزوین گفت: رونالدو که قرار است برای بازی به تهران سفر کند، با بیش از ۶۸۰ میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام پربیننده‌ترین صفحه مجازی را دارد و از این روی سفر او به تهران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است چون ما به دنبال تعامل با مجموعه‌های بین‌المللی فوتبال هستیم.

به گزارش گروه ورزش آفتاب یزد مهدی تاج در مجمع عمومی سالیانه هیات فوتبال استان قزوین که امروز (۲۰ شهریور ۱۴۰۲) برگزار شد، ضمن رضایت از مجمع سالیانه این هیات اظهار کرد: در برخی مجامع بحث‌هایی رخ می‌دهد که تصور می‌شود توسعه و تعالی فوتبال فراموش شده اما در قزوین و در حوزه فوتبال به خوبی عمل شده است.

وی در ادامه با اشاره سختی‌های راه‌اندازی و نگهداری زمین چمن بیان کرد: یکی از دغدغه‌های هر روز من برای کمپ تیم ملی این است که چگونه روزی ۳۰ هزار لیتر آب برای آبیاری چمن آنجا فراهم کنم، این را از این جهت عرض کردم که اداره فوتبال به دلیل ابعاد مختلفی که در سیاست، اقتصاد، فرهنگ و مسائل بین‌الملل دارد کار سختی است و در شهرستان هم این سختی‌ها در نوع خود وجود دارد. به همین دلیل است که فوتبال با هیچ پدیده اجتماعی قابل مقایسه نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه لیگ برتر فوتسال ایران یکی از بهترین لیگ‌های دنیاست، تصریح کرد: خیلی از مردم در حال حاضر یا فوتسال بازی می‌کنند و یا تماشاگر هستند و استقبال مردم از جام‌هایی که در ماه مبارک رمضان برگزار شد دلیل بزرگی بر علاقه مردم به این رشته است.

وی با اشاره به موضوع داوری در فوتسال خاطرنشان کرد: نظام داوری ما حتماً باید با استفاده از VAR و دقت‌های بیشتر متحول شود، امسال حقوق داورها ۲ برابر شده است و به نظرم کار درستی است که انجام شده، درصورتی که ۱۰۰ درصد افزایش برای فدراسیون کار خیلی سختی است و در مجموع بار مالی بسیاری را بر فدراسیون تحمیل می‌کند. ضمن اینکه برای فوتسال «هِدست» خریداری شد که این هفته همه بازی‌های فوتسال با هدست اداره می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال کشور با اعلام رضایت از نحوه اداره فوتبال در استان قزوین، عنوان کرد: تیم شمس‌آذر با حضور در لیگ برتر رویداد بزرگی را رقم زده است؛ چون وقتی یک تیم در لیگ برتر حضور پیدا می‌کند به صورت کامل مورد مطالعه قرار خواهد گرفت، اقتصاد، سیاست و محصولش یک بار مرور می‌شود چون در قله یک رویداد قرار گرفته است.

سفر رونالدو به تهران اهمیت زیادی برایمان دارد

وی گفت: رونالدو که قرار است برای بازی به تهران سفر کند، با بیش از ۶۸۰ میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام پربیننده‌ترین صفحه مجازی را دارد و از این روی سفر او به تهران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است چون ما به دنبال تعامل با مجموعه‌های بین‌المللی فوتبال هستیم.

مهدی تاج در بخش دیگری از سخنانش درخصوص تعامل و همفکری برای انجام امور فوتبالی از جمله ورود بانوان به ورزشگاه، تأکید کرد: در جلسه‌ای که مربوط به موضوع ورود بانوان به ورزشگاه بود و اتفاقاً موافقان و مخالفانی داشت؛ حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد از موضع موافق صحبت کرد و این موضوع برای من خیلی جالب بود که در نهایت صحبت‌های ایشان به عنوان امام جمعه تهران مورد توجه واقع شد که نتیجه آن را هم دیدید، در همین قزوین در اولین بازی خانگی شمس‌آذر، بانوان در ورزشگاه حضور پیدا کردند و در فضایی آرام به تماشای بازی شمس‌آذر و هوادار نشستند؛ در این راستا تلاش می‌کنیم نگرانی‌های کسانی را که درباره موضوع ورود بانوان به ورزشگاه انقلت‌هایی دارند برطرف کنیم که هم الزامات قانونی و بین‌المللی خود را انجام بدهیم و هم بانوان به تماشای فوتبال بنشینند.

این مسئول درخصوص موضوع فوتبال ساحلی تصریح کرد: قزوین ظرفیت داشتن یک تیم فوتبال ساحلی را دارد، فوتبال ساحلی کم‌خرج و پرسود است، ایران در دنیا در فوتبال ساحلی معتبر است، قبول داریم که هزینه‌ها بالاست. بازی دوستانه ایران با آنگولا تا الان بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برای ما هزینه داشته است. اما اگر از من بپرسید می‌گویم به دلیل رویکرد مثبتی که مردم نسبت به فوتبال دارند بهترین محل برای هزینه‌کرد همین فوتبال است.

اینکه صورت مساله را با حذف تماشاگر پاک کنیم منطقی نیست

وی ادامه داد: دیروز جلسه‌ای در تهران داشتیم و قرار شد گمرک در موضوع وارد کردن دستگاه VAR کمک‌هایی داشته باشد و الحمدالله همه نهادها همکاری می‌کنند که کار به درستی تا بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا انجام شود؛ البته نگرانی‌هایی هم وجود دارد چون معتقدم بدون تماشاگر کردن بازی‌ها از شور و شوق رقابت‌ها کم می‌کند و باید تلاش کنیم همه تدابیر را داشته باشیم تا از حضور تماشاگر در ورزشگاه‌ها استفاده کنیم، اینکه صورت مساله را با حذف تماشاگر پاک کنیم از نظر من منطقی نیست.

تاج در پایان اظهار کرد: البته پرسپولیس از سوی AFC باید بازی را بدون تماشاگر برگزار کند. با اینکه تلاش‌هایی برای شکستن این حکم شده اما چون در کمیته انضباطی این رأی داده شده بود نتوانستیم برای حضور تماشاگرها در بازی پرسپولیس کاری انجام بدهیم ولی به امید خدا برای الباقی بازی‌ها برای حضور تماشاگر تلاش می‌کنیم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=87250