وزیر نفت از تامین نیاز تمام کارخانجات و صنایع کشور با قرارداد جدید گازی خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی  آفتاب یزد در جلسه عصر امروز ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ هیات دولت، جواد اوجی در گزارش خود درباره قرارداد طرح ملی «فشارافزایی در میدان پارس جنوبی» با ۴ شرکت بزرگ ایرانی که به ارزش ۲۰ میلیارد دلار به امضا رسید، با بیان اینکه این اقدام باید ۸ سال پیش و در زمان دولت قبل انجام می‌شد، خاطرنشان کرد: کشورهای همسایه این اقدام را با کمک شرکت‌های خارجی انجام داده‌اند، اما ۴ شرکت بزرگ ایرانی طرف قرارداد اجرای این پروژه متعهد شده‌اند، از تمام ظرفیت‌های داخلی برای اجرای این قرارداد استفاده کنند.

وی همچنین عنوان کرد: با اجرای این قرارداد، ۹۰ تریلیون فوت مکعب گاز از این میدان برداشت می‌شود که می‌تواند نیاز تمام کارخانجات و صنایع کشور را تامین کند.

وزیر نفت با بیان اینکه با اجرای این طرح ۲ میلیارد بشکه میعانات گازی نیز استحصال خواهد شد، افزود: با آغاز عملیات اجرایی این طرح ده‌ها هزار فرصت شغلی هم ایجاد خواهد شد. مهندس اوجی درباره میادین نفتی جفیر و سپهر که روز جمعه با دستور رئیس جمهور به شکل رسمی افتتاح شدند نیز گفت: آماده‌سازی این میادین تا پیش از این دولت تنها ۱۵ درصد پیشرفت داشتند که در مدت ۲ سال و نیم گذشته با تلاش جهادی مسئولان و متخصصان وزارت نفت تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93303