وزیر کشور در جهت برگزاری هر چه باشکوه‌تر همایش عظیم پیاده‌روی اربعین تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد احمد وحیدی در نشست ستاد اربعین استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه همایش پیاده‌روی اربعین هر سال بهتر از سال‌های گذشته برگزار شود، افزود: یکی از راه‌های برگزاری هر چه بهتر اربعین ساماندهی مردم است.

وی به مشکلات همایش اربعین سال گذشته از جمله کمبود وسایل حمل و نقل اشاره و اظهارکرد: کمبود اتوبوس مشکلاتی را ایجاد کرد و برای اینکه امسال این مشکل را نداشته باشیم دو هزار دستگاه اتوبوس جدید برای جابه‌جایی زوار اربعین در نظر گرفته می‌شود.

وزیر کشور ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در جهت برگزاری هر چه بهتر اربعین سال گذشته خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی شود اربعین امسال باشکوهتر از سال‌های قبل برگزار شود تا دشمنان در همه ارکان وجودی احساس شکست کنند.

همچنین سید علی احمد زاده، استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه ستاد اربعین، امسال زودتر از موعد تشکیل شد، گفت: وظایف کمیته‌های عضو ستاد مشخص شد.

وی با بیان اینکه از کمیته‌های عضو ستاد خواستیم نیازمندی‌های خود را اعلام کنند، افزود: سال گذشته برای اولین بار جهت تامین مایحتاج موکب‌ها اقلامی میان  برنج، روغن و سایر موارد را تهیه و در اختیار موکب‌داران قرار دادیم.

احمد زاده اظهارکرد: به دلیل شرایط آب و هوایی و گرمای کشور عراق موکب‌ها به کولر نیاز داشتند که دستگاه‌های استانی را مکلف کردیم که هر کدام یک دستگاه کولر برای موکب‌های استان خریداری کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در مرز شلمچه سایتی به نام شهدای کهگیلویه و بویراحمد به استان واگذار شده بود اما طی این سال‌ها کار خاصی در سایت انجام نشده بود.

احمدزاده عنوان کرد: برای ارائه خدمت بهتر به زوار اربعین و رفاه حال آنها، سال گذشته اقدامات خوبی در سایت استان انجام و چندین چشمه سرویس بهداشتی و حمام احداث شد.

وی ادامه داد: در اربعین ۱۴۰۱،  بیش از ۳۲ هزار کهگیلویه و بویراحمدی در مراسم پیاده روی اربعین شرکت کردند و پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال ۷۰ هزار نفر از این استان در مراسم حضور پیدا کنند.
شرکت کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: جاده‌های استان مسیر تردد زوار اربعین از استان‌های مختلف و همچنین زوار کشورهای افغانستان و پاکستان است و موکب‌هایی برای پذیرایی از زوار در شهرهای مختلف استان تدارک دیده شده است.

به گزارش ایسنا، احمد زاده بیان کرد: مردم در شهر بوستان طی این ایام خانه‌های خود را خالی کرده و در اختیار زوار اربعین قرار می‌دهند که بیانگر ارادات مردم جای جای استان به سرور و سالار شهیدان است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=80383