دونالد ترامپ در یک محفل خصوصی، دولت رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا را با نیروی پلیس مخفی آلمان نازی «گشتاپو» مقایسه کرد.

به گزارش گروه  بین الملل آفتاب یزد  اظهارات عصر شنبه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا علیه جو بایدن در حالی مطرح شد که او داشت در مورد دردسرهای حقوقی خودش صحبت می‌کرد و به دادستان‌های این پرونده‌ها می‌تاخت و همچنین در مورد کیفرخواست‌های جدیدی که علیه چندین تن از دستیاران ارشد سابقش در آریزونا مطرح شده، اعتراض می‌کرد.

براساس فایل صوتی از ضیافتی که به دست ان‌بی‌سی نیوز رسیده، ترامپ گفت: «این افراد یک دولت گشتاپو را اداره می‌کنند. و این تنها چیزی است که آنها دارند. و این تنها راهی است که آنها از نظر خود پیروز می‌شوند.»

ترامپ ادامه داد: «زمانی که متهم شدم، گفتم خب، حالا باید آماده نبرد شویم.»

رئیس‌جمهور سابق آمریکا افزود: «بایدن بدترین رئیس جمهور تاریخ کشور ماست. او به شدت بی‌کفایت و ناتوان است. او مثل چی حقه‌باز است! او کاندیدای تحت نفوذ و کنترل نیروهای خارجی است… او مقادیر زیادی پول از چین، روسیه، اوکراین و بسیاری از کشورهای دیگر می‌پذیرد. او حقه‌باز است.»

ترامپ گفت، اجازه نمی‌دهد که مشکلات قانونی او را بیش از حد اذیت کند و افزود: «اگر بیش از حد اهمیت دهید، تمایل به خفگی پیدا می‌کنید. و به نوعی، من اهمیتی نمی‌دهم. می‌دانید، زندگی است دیگر.»

با این حال، او اعتراف کرد زمانی که متهم شد، شگفت‌زده شده بود. دونالد ترامپ گفت: وقتی متهم شدم، گفتم جل الخالق.. من متهم شدم… من! من متهم شدم.»

او همچنین جک اسمیت، بازرس ویژه‌ای که دو پرونده فدرال علیه ترامپ را تحت تعقیب قرار می‌دهد، «اراذل شیطانی» و «دیوانه» خطاب کرد.

کمپین بایدن به درخواست برای اظهارنظر پاسخی نداده است. اظهارات ترامپ بعدازظهر شنبه در باشگاه مارآلاگو در فلوریدا در جمع صدها عضو کمیته ملی جمهوری‌خواه بیان شد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=95079