وزیر امور خارجه ترکیه گفت که کشورش به‌زودی کار بر روی نقشه راه عادی سازی روابط با سوریه را آغاز خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد به نقل از اسپوتنیک، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفت: ترکیه به زودی کمیته‌ای ایجاد خواهد کرد و نقشه راه عادی سازی روابط با سوریه را آغاز خواهد کرد.

هفته گذشته مسکو میزبان نشست چهارجانبه وزیران خارجه روسیه، ایران، ترکیه و سوریه در مورد احیای روابط بین آنکارا و دمشق بود.

به گفته چاووش اوغلو، این دیدار سازنده بود.

چاووش اوغلو به خبرنگاران گفت: “ما تصمیم گرفتیم یک نقشه راه تهیه کنیم. در آینده نزدیک کمیته‌ای در معاونت وزارت امور خارجه به همراه سایر بخش‌ها ایجاد خواهد شد و کار روی توسعه این نقشه راه آغاز خواهد شد.”

در همین زمینه، میخائیل بوگدانوف، نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا ومعاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که کار بر روی نقشه راه برای عادی سازی روابط سوریه و ترکیه آغاز شده است.

بوگدانوف امروز (پنجشنبه) در حاشیه شرکت در نشست« روسیه و جهان اسلام» در شهر کازان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کار بر روی چنین نقشه‌ای آغاز شده است، گفت: البته ما روی آن کار می‌کنیم.

بوگدانوف در پاسخ به سوال دیگری با اشاره به اینکه تاریخ برگزاری نشست جدید در سطح وزیران روسیه، ترکیه، سوریه و ایران هنوز تعیین نشده است، خاطرنشان کرد: باید منتظر نتایج انتخابات ریاست جمهوری ترکیه باشیم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=80835