سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق با اشاره به اینکه سیاست های جمهوری اسلامی ایران برپایه قانون اساسی و رهنمودهای مقام معظم رهبری است گفت: ایران یک حکومت دموکراتیک است و ملت حق تظاهرات و اعتراض دارند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  جواد ترک آبادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق در گفت وگو با روزنامه الوطن این کشور گفت: ایران یک حکومت دموکراتیک است و ملت حق تظاهرات و اعتراض دارند و دیدگاه ها و نظرات ملت ایران مورد توجه و اهمیت قرار می گیرد.

وی افزود: سیاست کلی جمهوری اسلامی ایران برخاسته از اصول دموکراسی است و برپایه تصمیمات ملت از طریق نمایندگانشان در مجلس شورای اسلامی و همچنین از طریق دولت و رئیس جمهور و رهنمودهای مقام معظم رهبری اتخاذ می شود.

ترک آبادی خاطرنشان کرد: مطالبات ملت ایران مورد اهتمام قرار می گیرد و اهداف انقلاب اسلامی و سیاست های جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون اساسی است؛ قانونی که جمهوری اسلامی براساس آن در کنار حق و در کنار تمام ملت ها و تمام مظلومان می ایستد. ایران به این مسائل پایبند است و به مسیر خود در این راه ادامه می دهد.

سفیر کشورمان در سوریه گفت: هر فرد ایرانی حق آزادی بیان دارد اما سیاست های کلی جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون اساسی و رهنمودهای مقام معظم رهبری است، این مساله همیشه بوده و وخواهد بود.

وی ادامه داد: آمریکا تلاش می کند در همه جا دخالت کند، تلاش می کند هر میدانی که دستش به آن میرسد را تحریک کند و تلاش می کند به هر منطقه که برسد آن را تخریب کند، این سیاست معروف آمریکایی ها است اما تهران به مقابله خود با مواضع واشنگتن ادامه خواهد داد و همانند همیشه آمریکا به نتایج عکس خواهد رسید.

ترک آبادی در رابطه با سوریه نیز گفت: ایران به هم پیمانی خود با سوریه ادامه خواهد داد زیرا ملت سوریه با توطئه ها بین المللی به رهبری آمریکا مواجه است و بی شک ما و سوریه باهم پیروز خواهیم شد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=80609