رئیس سازمان صداوسیما و معاون سیما در پیام‌هایی جداگانه درگذشت ناصر طهماسب، صدای ماندگار کشورمان را تسلیت گفتند.

به گزارش گروه فرهنگی آفتاب یزد به نقل از روابط عمومی صداوسیما، پیمان جبلی، رئیس صداوسیما در پیامی درگذشت ناصر طهماسب دوبلور توانا و پیشکسوت کشورمان را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت جبلی در پی درگذشت ناصر طهماسب بدین شرح است:

«درگذشت استاد ناصر طهماسب، صاحب صدای جادویی و دلنشین و به یاد ماندنی سال‌های طولانی در رادیو و تلویزیون تلخ است. مرحوم طهماسب چه در بازیگری و چه در صداپیشگی، هنرمندی توانمند بود و مستندهای فراوانی با دم گرم او، دیدنی و شنیدنی شدند. فقدان این چهره تاثیرگذار هنر دوبله را به خانواده آن مرحوم ، دوستان و جامعه هنری تسلیت می‌گویم.»

همچنین محسن برمهانی، معاون سیما در پیامی درگذشت ناصر طهماسب را تسلیت گفت.

متن پیام معاون سیما به این شرح است:

«خبر درگذشت «ناصر طهماسب» از هنرمندان پیشکسوت و برجسته تلویزیون موجب تاسف و تالم اینجانب شد.

این هنرمند ارزنده که ستاره ای درخشان و ماندگار در هنر دوبله بود با صدای منحصر به فرد خود طی سال ها فعالیت هنری در کارهایی برجسته هنرنمایی و با لحن‌های متفاوت به جای شخصیت های معروف و نام آشنای سینمای جهان صداپیشگی کرد.

او با روحیه ای که داشت هنرمندان فراوانی را پرورش داد و الگوی بسیاری از گویندگان و مدیران دوبله این سرزمین شد.

ابوالفتح با بازی علی نصیریان در سریال «هزاردستان» اثر زنده یاد علی حاتمی و جانی سکا در نقش بلال در فیلم «محمد رسول الله» از به یادماندنی ترین نقش هایی است که وی گویندگی آن‌ها را برعهده داشته است.

اینجانب ضمن ابراز تاسف از فقدان این هنرمند و دوبلور پیشکسوت تلویزیون، درگذشت مرحوم ناصر طهماسب را به خانواده آن مرحوم و دوستان و جامعه هنری تسلیت می‌گویم و از درگاه ایزد منان برای بازماندگان صبر جزیل خواستارم.»

به گزارش ایسنا، ناصر طهماسب، دوبلور و مدیر دوبلاژ پیشکسوت کشورمان جمعه، یکم دی ماه بر اثر سکته مغزی در سن ۸۴ سالگی درگذشت.

او دوبله را به صورت حرفه ای از اوایل دهه ۱۳۴۱ آغاز کرد. طهماسب افزون بر گویندگی نقش های اول، در فیلم های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی زیادی به عنوان مدیر دوبلاژ و سرپرست گویندگان فعالیت داشته است.

صدای طهماسب یادآور نقش آفرینی بازیگران بزرگی مانند هارولد لوید، هنری فوندا، آنتونی پرکینز، جک نیکلسون و دیوید جانسن است. همچنین به یادماندنی ترین نقش هایی که او گویندگی آنها را به عهده داشته است عبارتند از: فرمانده کسلر در سریال ارتش سری و ابوالفتح با بازی علی نصیریان در سریال هزاردستان اثر علی حاتمی و یوگی در کارتون یوگی و دوستان و جانی سکا در نقش بلال در فیلم محمد رسول الله.

طهماسب در سال ۱۳۶۳ اولین بار، بازیگری را در فیلم راه دوم تجربه کرد. او سپس سال ۸۵ در سریال «مرگ تدریجی یک رویا» برای تلویزیون بازی کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91229