سفیر جدید کشورمان در سئول، پس از تسلیم استوارنامه خود به یون ساگ یال، رئیس جمهور کره جنوبی، بر اهمیت منابع مالی ایران در کره جنوبی و نقش مؤثری که می تواند در تقویت همکاری های دو کشور ایفاء نماید، تأکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد سعید کوزه‌چی، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در سئول، روز جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲، با حضور در محل ریاست جمهوری کره جنوبی، استوارنامه خود را تسلیم یون ساگ یال، رئیس جمهور این کشور کرد.

وی در این مراسم و در گفتگو با رئیس جمهور کره جنوبی، ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان، بر آمادگی لازم به منظور توسعه مناسبات دوجانبه تأکید نمود.

کوزه چی تصریح کرد: توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت های لازم را برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور فراهم ساخته و دارایی‌های ایران در کره جنوبی می تواند نقش موثری در تقویت همکاری‌ها داشته باشد.

یون ساگ یال رئیس جمهور کره جنوبی نیز در این دیدار، ضمن تبریک به مناسبت آغاز رسمی مأموریت دیپلماتیک سفیر کشورمان، برای وی در طول دوران مأموریتش، آرزوی موفقیت کرد.

کوزه چی پیش از این مسئولیت هایی از جمله رئیس اداره اقتصادی آفریقا، سفیر کشورمان در نیجریه، رئیس اداره تسهیل و توسعه همکاری‌های اقتصادی و دستیار اداره کل دیپلماسی اقتصاد مقاومتی وزارت امور خارجه را عهده دار بوده است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=80498