همزمان با هفتاد و سومین سالگرد وقوع جنگ کره، خبرگزاری مرکزی کره شمالی امروز (دوشنبه) گزارش داد که تظاهرات گسترده‌ای به همراه جمعیتی بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر در پیونگ‌یانگ علیه آمریکا برگزار شد و مردم حاضر در این تظاهرات شعارهایی نظیر «جنگ انتقام» برای نابودی آمریکا سر دادند.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد خبرگزاری مرکزی کره شمالی موسوم به KCNA گفت، روز یکشنبه همزمان با هفتاد و سومین سالگرد وقوع جنگ کره، بیش از ۱۲۰ هزار نفر به خیابان‌های پیونگ‌یانگ، پایتخت کره شمالی آمدند تا شعارهایی علیه ایالات متحده آمریکا سر بدهند.

طبق گزارش این خبرگزاری، تظاهرات روز یکشنبه با حضور کارگران و جوانان و همچنین «ری ایل-هوآن» و «پاک تائه سونگ» دبیران حزب حاکم کارگر کره شمالی برگزار شد.

تظاهرات ضدآمریکایی در پیونگ‌یانگ هم‌زمان با سالگرد جنگ کره

جنگ کره در ۲۵ ژوئن ۱۹۵۰ آغاز شد؛ زمانی که تانک‌هایی به رهبری کره شمالی به کره جنوبی حمله کردند. ایالات متحده و ۲۰ کشور متحد دیگر در کنار کره جنوبی زیر پرچم سازمان ملل جنگیدند.

این خبرگزاری اعلام کرد، شرکت‌کنندگان در این تظاهرات، آمریکا را مقصر این جنگ دانستند و همچنین تاکید کردند که اگر کره شمالی قدرت بیشتری داشت، چنین دشمنی ریشه‌داری پیش نمی‌آمد و “سرزمین مادری ما به خون بی‌گناهان آلوده نمی‌شد.”

خبرگزاری KCNA ظاهرا با اشاره به برنامه‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی عنوان کرد: پیونگ‌یانگ اکنون قوی‌ترین سلاح کامل را برای مجازات امپریالیست‌های آمریکا در اختیار دارد و انتقام‌جویان در کره شمالی با اراده‌ای شکست‌ناپذیر به دنبال انتقام از دشمن هستند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات علاوه بر شعارهای ضد آمریکایی، نسبت به انتقام از این کشور و “مجازاتی بی‌رحمانه” هشدار دادند و چنین چیزی را “وظیفه” خود دانستند.

تظاهرات ضدآمریکایی در پیونگ‌یانگ هم‌زمان با سالگرد جنگ کره

تصاویر منتشر شده یک استادیومی مملو از جمعیت فراوان را نشان می‌دهند که پلاکاردهایی تحت عنوان “تمام سرزمین آمریکا در تیررس ماست” و “آمریکای امپریالیست نابودگر صلح است” در دست دارند.

تظاهرات ضدآمریکایی در پیونگ‌یانگ هم‌زمان با سالگرد جنگ کره

وزارت امور خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای واشنگتن را به ارسال دارایی‌های استراتژیک به منطقه متهم کرد و گفت که آمریکا سخت تلاش می‌کند تا یک جنگ هسته‌ای به راه بیندازد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=83173