پادشاه بلژیک در تماس تلفنی با همتای عمانی خود از تلاش های این کشور درخصوص توافق تبادل زندانیان میان ایران و بلژیک تشکر کرد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد  به نقل از خبرگزاری رسمی عمان، هیثم بن طارق، پادشاه عمان ظهر امروز(شنبه) تماسی از سوی فیلیپ لئوپلد لوئیس ماری، پادشاه بلژیک دریافت کرد.

پادشاه بلژیک در این گفت‌وگوی تلفنی از تلاش‌های سلطنت عمان در راستای حل مشکلات متعلق به شهروندان بازداشت شده در ایران و بلژیک تقدیر و تشکر کرد.

وزارت خارجه عمان روز گذشته (جمعه) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که عمان موفق به میانجیگری بین بلژیک و ایران برای حل مسئله شهروندان زندانی شده است.

میانجیگری عمان در پاسخ به درخواست دولت‌های ایران و بلژیک برای کمک به حل و فصل مسئله اتباع دو کشور بوده که تلاش‌های عمان منجر به توافق دو طرف برای آزادی متقابل شد.

اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی شاغل در وین که پیش از این به اتهام واهی برنامه‌ریزی جهت حمله به گردهمایی گروهک منافقین در آلمان بازداشت و به بلژیک منتقل شده بود پس از توافق ایران و بلژیک با وساطت عمان، روز جمعه آزاد و با استقبال علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت و کاظم غریب‌آبادی دبیر ستاد حقوق بشر وارد تهران شد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=81486