رییس‌جمهور گفت: با تمام دشمنی‌ها ملتی که می‌خواهد استقلال و آزادی داشته باشد و روی پای خود بایستد، پیروز شده است.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد سیدابراهیم رئیسی با حضور در اجتماع مردم زنجان با محکومیت حادثه تروریستی کرمان و با بیان این‌که «سیاست ما دفاع از مظلومان عالم و خروشیدن بر ظالمان و مستکبران است»، اظهار کرد: توجه مردم به عاشورا همواره ما را به حق‌طلبی و عدالت‌خواهی  دعوت می‌کند. دشمن بسیار دشمنی کرد و در این ۴۵ سال تحریم، تهدید و حمله نظامی و محاصره اقتصادی کرد اما با تمام این دشمنی‌ها ملتی که می‌خواهد استقلال و آزادی داشته باشد و روی پای خود بایستد پیروز شد.

وی افزود: ملت ما باوجود تحریم‌ها و دشمنی‌ها گام‌های بلندی برداشت و به جهان نشان داد با تکیه بر ارزش‌های الهی می‌تواند کشوری پیشرفته و فناور شد و امروز ایران چنین کشوری در جهان است. دشمنان فکر نمی‌کردند ما به عرصه‌های مختلف علمی و صنعتی دست پیدا کنیم اما دست پیدا کردیم و بسیاری از صنایع از جمله صنعت هسته‌ای در کشور ما بومی شد.

رئیسی با تاکید بر استفاده صلح‌آمیز ایران از انرژی هسته‌ای، گفت: کارهای بسیاری در این بخش و در بخش پارک‌های علم و فناوری انجام شده است. امروز رشد اقتصادی چهار درصد و پنج درصد را در شش ماهه اول سال شاهدیم. بسیاری از واحدهای تولیدی و کارگاه و کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل را احیا کردیم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91735