رییس سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه گروه‌های نظارتی در سراسر کشور بازدید از تمامی شرکت‌های پخش را در دستور کار قرار داده‌اند، گفت: با صدور برنامه توزیع توسط معاونت‌های معاونان غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی شیرخشک موجود در انبارهای شرکت‌های پخش بین داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی آفتاب یزد دکتر سیدحیدر محمدی از مانور نظارتی گسترده در مراکز توزیع شیر خشک خبر داد و گفت: در راستای اصلاح سیاست‌های ارزی شیرخشک و به‌ منظور اطمینان از مدیریت صحیح زنجیره تأمین شیرخشک برای نوزادان، سازمان غذا و دارو اقدام به برپایی گروه‌های نظارتی گسترده در سطح کشور کرد. بدین ترتیب که شرکت‌های توزیع‌کننده شیرخشک، در سطح کشور به صورت همزمان مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

وی افزود: به‌ منظور جلوگیری از احتکار، تمامی محصولاتی که در انبار شرکت‌ها موجودند، با صدور برنامه توزیع توسط معاونت‌های غذا و داروی سطح کشور، بین داروخانه‌ها توزیع می‌شوند تا از رسیدن هرچه زودتر محصول به دست مصرف‌کنندگان نهایی اطمینان حاصل کنیم.

رییس سازمان غذا و داروی کشور ضمن تأکید بر اینکه در استان تهران گروه‌های بازرسی سه دانشگاه علوم پزشکی به صورت متمرکز از طرف سازمان غذا و دارو اعزام شده‌اند، گفت: در اولین مانور نظارتی در سطح استان تهران ۱۰ گروه بازرسی به منظور بازدید از ۲۵ شعبه متعلق به ۱۳ شرکت پخش، اعزام شده‌اند تا بر روند توزیع مناسب شیرخشک نظارت داشته باشند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، نظارت‌های سازمان غذا و دارو طی روزهای آینده نیز به صورت مستمر در سراسر کشور فعال بوده و گسترش خواهد یافت.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89812