دبیر شورای نگهبان گفت: دانشجویان همواره در صف اول مبارزه با استبداد و استعمار بوده‌ و از حقوق ملت دفاع کرده‌اند.

به گزارش گروه سیاسی افتاب یزد آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در جلسه امروز (چهارشنبه) این شورا با اشاره به فرارسیدن روز دانشجو، ضمن گرامیداشت این روز اظهار کرد: دانشجویان به دلیل برخورداری از ویژگی‌هایی همچون آرمان‌خواهی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی همواره در صف اول مبارزه با استبداد و استعمار بوده‌ و از حقوق ملت دفاع کرده‌اند؛ به همین دلیل دانشجویان از پرافتخارترین و محترم‌ترین اقشار جامعه هستند.

وی بی‌تفاوت شدن جامعه دانشجویی نسبت به مشکلات کشور و به اشتباه انداختن دانشجویان در شناخت اولویت‌ها را از اهداف همیشگی دشمنان دانست و گفت: بحمدالله دشمنان هیچگاه نتوانسته‌اند به اهداف خود دست پیدا کنند.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: به لطف خدا و تکیه دانشجویان کشور بر بصیرت و آگاهی در آینده نیز این خواسته دشمنان محقق نخواهد شد.

آیت‌الله جنتی همچنین درباره نقش دانشجویان در عرصه جهاد تبیین هم عنوان کرد: دانشجویان به دلیل حضور حداکثری در کنار مردم، از موثرترین اقشار جامعه هستند. جامعه دانشجویی نباید از مجاهدت در این عرصه غافل شود. امروز اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مهم‌ترین تکلیف دینی و ملی جامعه دانشجویی کشور است.

وی بار دیگر به نقش‌آفرینی دشمنان اشاره و خاطرنشان کرد: رسانه‌های مخالف نظام به دنبال تحریف چهره جامعه دانشجویی ایران هستند. بر همین اساس آن‌ها از به تصویر کشیدن فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و جهادی دانشجویان خودداری می‌کنند.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان، جریان‌های دانشجویی و رسانه‌های علاقه‌مند به سربلندی کشور باید تلاش کنند. دانشجویان انقلابی باید پرچمدار مطالبه پیشرفت کشور و رفع مشکلات مردم باشند؛ مطالبه جدی و ارائه راهکارهای عالمانه، زمینه‌ساز رشد کشور خواهد شد.

آیت‌الله جنتی در پایان صحبت‌هایش تاکید کرد که امید، نشاط و پویایی دانشجویان از ارزشمندترین سرمایه‌های کشور است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90477