جام ملت‌های آسیا آخرین فرصت برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی فوتبال عمان به شمار می‌آید و با این نتایجی که او کسب کرده، بعید است که قراردادش تمدید شود.

به گزارش گروه ورزش آفتاب یزد  و به نقل از France 24، تیم ملی فوتبال عمان با هدایت برانکو ایوانکوویچ یکی از تیم‌های حاضر در جام ملت‌های آسیاست. این کشور سابقه زیادی در جام ملت‌ها ندارد و تنها در چهار دوره این رقابت‌ها شرکت داشته و تنها سه پیروزی در این رقابت‌ها کسب کرده است. به همین خاطر شانس زیادی برای درخشش در قطر ندارد.

سرنوشت برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی فوتبال عمان کاملا به نتایج شاگردانش در جام ملت‌های آسیا قطر بستگی دارد. برانکوی ۶۹ ساله که سال ۲۰۲۰ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال عمان انتخاب شد، محبوبیت زیادی در عمان ندارد. انتقادها از این مربی کروات به‌ویژه بعد از شکست برابر قرقیزستان در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ افزایش یافته است. حتی فدراسیون فوتبال عمان هم سرمربی کرواتش را زیر فشار شدیدی قرار داد؛ چنانکه پس از شکست برابر قرقیزستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: عصبانیت هواداران را درک می‌کنیم و انتقادهای منطقی آنها را ارج می‌گذاریم. اعضای فدراسیون فوتبال همه گزینه‌ها را بررسی می‌کنند. بدون تعارف و در زمانی مناسب تصمیمات درست و به سود فوتبال عمان خواهیم گرفت.

انتقادها همچنین از ایوانکوویچ به خاطر تعطیلی طولانی‌مدت لیگ و دعوت‌نکردن بعضی از بازیکنان بالا گرفته است و به همین خاطر جام ملت‌های آسیا به میزبانی قطر آخرین فرصت برای این سرمربی کروات است و اگر نتواند نتایج رضایتبخشی را کسب کند قراردادش تمدید نمی‌شود.

خود برانکو ایوانکوویچ درباره اهداف تیمش در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ گفت: به دنبال صعود به مراحل بعد هستیم. تمرکز ما نخست صعود از مرحله گروهی است. ما در گروه سختی قرار داریم و باید با عربستان، قرقیزستان و تایلند رقابت کنیم و این نشان می‌دهد که ماموریت ما آسان نیست. به هواداران فوتبال عمان درباره رسیدن به یک هدف خاص در جام ملت‌ها قولی نمی‌دهم اما قول می‌دهم که نهایت تلاشمان را برای موفقیت به کار ببریم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91878