سخنگوی حماس در لبنان از تمدید آتش‌بس جنگ غزه به مدت یک روز دیگر برای آزادی ۱۰ اسیر جدید خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد  «اسامه حمدان» سخنگوی حماس در لبنان امروز (دوشنبه) گفت که آتش‌بس در غزه به مدت یک روز دیگر به منظور آزادی ۱۰ اسیر جدید تمدید خواهد شد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که حمدان در این باره گفت: «اگر حماس یا گردان‌های القسام به وجود بازداشت‌شدگان دیگری پی ببرند،‌ آتش‌بس به مدت یک روز برای هر ۱۰ نفر از آن‌ها تمدید خواهد شد.»

او افزود تمدید آتش‌بس به تعداد اسرایی که آزاد می‌شوند بستگی خواهد داشت.

چهارشنبه گذشته، حماس و رژیم صهیونیستی با آتش‌بس چهار روزه و تبادل اسرا موافقت کردند.

بر اساس این آتش‌بس، ۵۰ اسیر صهیونیست زن و کودک زیر ۱۹ سال آزاد خواهند شد و در مقابل نیز ۱۵۰ زن و کودک زیر ۱۹سال فلسطینی موجود در زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد می‌شوند.

آتش‌بس در غزه از جمعه آغاز شد. مرحله اول تبادل اسرا روز جمعه انجام شد و رژیم صهیونیستی ۳۹ اسیر فلسطینی را که بیشتر آنها زن و کودک بودند در ازای ۱۳ اسیر صهیونیست آزاد کرد.

طبق توافق تبادل اسرا، در مقابل آزادی هر اسیر اسرائیلی، سه اسیر فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد می‌شوند. این توافق در حالی انجام شد که رژیم صهیونیستی مجبور به پذیرش شروط مقاومت شد.

روز شنبه، مرحله دوم تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی با چند ساعت تأخیر انجام شد و در این مرحله ۳۹ اسیر فلسطینی به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند. همچنین سخنگوی گردان‌های «عزالدین القسام» شاخه نظامی حماس اعلام کرده بود که ۱۳ اسیر اسرائیلی و نیز چهار نفر با ملیت‌های خارجی (تایلندی) را تحویل صلیب سرخ داده‌اند تا به گذرگاه رفح منتقل شوند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89992