جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شبهه‌سازی رسانه‌های غربی در خصوص عدم حمایت ایران از محور مقاومت گفت: همه تحولات و گفتمان جریان مقاومت به برکت حضور انقلاب اسلامی است و حمایت از جریان مقاومت توسط ایران صورت گرفته و این روند حمایتی ادامه خواهد داشت‌.

سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه افتتاحیه همایش بین المللی «طوفان الاقصی و غزه؛ روایت‌ها و واقعیت‌ها» بنی بر رویکرد ایران نسبت به جبهه مقاومت اظهار کرد: همه تحولات و گفتمان مقاومت جریان مقاومت به برکت حضور انقلاب اسلامی است، حمایت از جریان مقاومت به دست ایران صورت گرفته و این روند حمایتی ادامه خواهد داشت‌.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: شبهاتی که در خصوص عدم حمایت ایران از محور مقاومت وارد شده، شایعه‌پراکنی بنگاه‌های خبری غربی برای ایجاد یأس و ناامیدی در میان جریان مقاومت است، اما این فضاسازی دروغین نتیجه‌ای ندارد.

وی با اشاره به تبیین جریان مقاومت با کمک و فضای دانشگاهی بیان کرد: اقدام دانشگاه آزاد گام مناسبی برای دفاع از جبهه مقاومت در مقابل ظالمان است، هر فردی حق دارد که در مقابل کسانی که به خانه و سرزمین آنها تجاوز کرده است، ایستادگی کند.

فدوی با بیان اینکه تبیین دقیق وقایع می‌تواند فضاسازی دروغین رسانه‌های غربی را با چالش مواجه کند، بیان کرد: میزان مظلومیت مردم فلسطین و میزان جنایات اسرائیل به حدی بالا است که سلطه رسانه‌ای غرب را شکست داده است، مقاومت مردم فلسطین، تصویرسازی ۷۵ ساله صهیونیستی برای نشان دادن چهره مظلوم از این رژیم را نابود کرد.

وی افزود: در حرکت اخیر همه تصویرسازی دروغین اسرائیل نابود شد، با وجود شکست عملیاتی به لحاظ راهبردی شکست سنگینی خوردند و رسانه ها به ماهیت جنایتکاری و خباثت این رژیم پی بردند.

به گفته وی، آگاهی مردم جهان نسبت به ماهیت پلید این رژیم بزرگترین شکست راهبردی است.

فدوی با اشاره به ابعاد طوفان الاقصی اظهار کرد: طوفان الاقصی یک پدیده چند بعدی است، اسرائیل با تصویر سازی به دنبال معرفی خود به عنوان  یک ارتش شکست ناپذیر بود، هزینه های فراوانی مانند ساخت دیوار حائل با هزینه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری و پروژهایی مانند گنبد آهنین و تجهیزات نظامی به‌روز این تفکر را القا می‌کرد که این ارتش شکست ناپذیر است اما جبهه مقاومت با تجهیزات ابتدای و محدودی توانست این قدرت پوشالی را فرو بریزد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: پیش روی ۱۰ کیلومتری به قلب این رژیم دستاورد بزرگی است، از سوی دیگر در حمله زمینی اسرائیل حتی یک رزمنده مقاومت اسیر نشد اما افسران بلندمرتبه اسرائیلی به دست سربازان مقاومت اسیر شدند، این یعنی شکست راهبردی و عملیاتی رژیم صهیونیستی.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89965