وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از برنامه جدی این وزارتخانه برای حمایت از فعالیت‌های دانشجویی به ویژه انجمن‌های علمی خبر داد و گفت: در برنامه هفتم توسعه سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف شده است، معادل ۵ درصد کل اعتبار هر دانشگاه را برای امور فرهنگی اختصاص بدهد.

به گزارش گروه اجتماعی آفتاب یزد محمد علی زلفی گل تاکید کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها، احیای مجدد انجمن های علمی اگر چه مقداری زمان بر بود؛ اما به لطف خدا امروز اتفاق مبارکی افتاده است. ما شاهد حضور پرشور و نشاط انجمن های علمی در جشنواره حرکت بودیم و نوع نگاه جدید انجمن های علمی به مقوله علم و دانش تغییر کرده و در پی خلق ثروت از دانش هستند. خوشبختانه امروزه انجمن های علمی با تکیه بر بحث فناوری، پیگیر تبدیل دانش به ارزش و ثروت هم هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: بیشترین خواسته و مطالبه انجمن های علمی دانشجویان، فراهم کردن شرایط فعالیت اعم از بسترهای سخت افزاری و نرم افزاری بود تا بر این اساس انجمن های بتوانند فعالیت های خود را گسترش دهند و راحت تر کارهای خود را پیگیری کنند.

وزیر علوم تاکید کرد: در اجلاس روسای دانشگاه های کشور که بهمن ماه برگزار خواهد شد، من به معاون فرهنگی خود گفتم که ۱۹ دقیقه زمان برای رئیس اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی اختصاص دهد تا آنها در حضور روسای دانشگاه ها خواسته های خود را مطرح کنند و ما نیز همان جا تذکر بدیم تا حمایت های بیشتری با فعالیت های دانشجویی داشته باشند و شاهد شور و نشاط بیشتر در فضای دانشجویی باشیم.

زلفی گل در خصوص حمایت های مالی از انجمن های علمی دانشجویی نیز گفت: بر اساس حکمی در برنامه هفتم توسعه، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف شده است معادل ۵ درصد کل اعتبار هر دانشگاه را برای امور فرهنگی اختصاص بدهد که در این شرایط شاهد تحول جدی در حوزه فعالیت های دانشجویی خواهیم شد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91487