رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: بیشتر مواردی که از آن با عنوان «حقوق های نجومی» یاد می شود، مربوط به شرکت‌هاست که برخی درتلاشند تا از این حیاط خلوت برای هزینه کردهای غیرشفاف خود، بهره ببرند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، سید احمدرضا دستغیب در مراسم گرامیداشت روز پدر، ضمن تبریک سالروز ولادت مولی الموحدین(ع) و گرامیداشت مقام پدر، اظهار داشت: این ایام فرصتی مغتنم است تا با ارتقای معنویت، همدلی، همراهی و صمیمیت در دیوان محاسبات، بتوانیم از برکات و فیوضات آن بهره مند شویم.

دستغیب درخصوص گزارش های تطبیقی تهیه شده از سوی دیوان محاسبات نیز بیان داشت: این مجموعه گزارش ها که مورد استقبال مسئولان و سیاستگذاران واقع شده، با فراهم آوردن قابلیت بهره برداری تمامی ذینفعان از ادبیات گزارشگری دیوان محاسبات، امکان تطبیق و مقایسه جداول بودجه و تفریغ بودجه سنواتی، مصوبات تلفیق و نظرات کارشناسی این نهاد نظارتی را به شکل همزمان و در قالب یک مجموعه واحد، میسر کرده است.

وی با بیان اینکه جلسات رسیدگی دیوان محاسبات در موضوع شرکت ها با توجه به دستور مستقیم رهبر معظم انقلاب اسلامی، به طور مستمر در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: شکل های جدیدی از مالکیت در کشور ایجاد شده که با انتقال دارایی های بیت المال به شرکت های تابعه یا به عبارت دقیق تر شبه دولتی ها، خود را از نظارت مبرّا می دانند؛ در حالی که وظیفه دیوان محاسبات است تا به این حوزه ورود داشته باشد.

رئیس کل دیوان محاسبات گفت: بیشتر مواردی که از آن با عنوان «حقوق های نجومی» یاد می شود، مربوط به شرکت هاست که برخی درتلاشند تا از این حیاط خلوت برای هزینه کردهای غیرشفاف خود، بهره ببرند.

دستغیب، ملاک عمل در دیوان محاسبات را براساس مّر قانون، دانست و بیان داشت: این نهاد نظارتی هیچگونه ملاحظه و تعارفی در برخورد با بی انضباطی های مالی ندارد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=92586