دریاسالار نیکولای یومنوف با حضور در ستاد نیروی دریایی ارتش با امیر دریادار ایرانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد به نقل از ارتش، دریاسالار نیکولای یومنوف فرمانده نیروی دریایی روسیه با امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ستاد این نیرو دیدار کرد.

امیر دریادار ایرانی در این دیدار ضمن خیرمقدم، از همکاری‌های نیروی دریایی روسیه در اجرای مسابقات ارتش‌های جهان و اجرای رزمایش مشترک ایران چین و روسیه قدردانی کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: حضور ناوگان نیروی دریایی روسیه در ۳ رزمایش مشترک ایران چین و روسیه بسیار ارزشمند بود، به ویژه حضور در رزمایش اخیر حاوی پیام مهمی برای دشمن مشترک‌مان بود.

وی افزود: دشمن تلاش می‌کند مثلث ایران، چین و روسیه را درگیر کند که ما نتوانیم همکاری‌های لازم را داشته باشیم ولی به لطف خدا، همکاری‌ها و اقدامات خوبی داشته و داریم و لازم است این ارتباط و همکاری‌ها بیش از پیش تقویت شود.

امیر دریادار ایرانی در ادامه با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته مشترک، بر تعامل بیشتر در بخش‌های مختلف بویژه در حوزه آموزشی، فنی و… تاکید کرد.

دریاسالار نیکولای یومنوف نیز با ابراز خرسندی از دیدار با امیر دریادار ایرانی گفت: امیدوارم این سفر موجب پیشرفت بیش از پیش روابط نیروی دریایی دو کشور شود.

وی افزود: تصمیم برگزاری برخی از مسابقات ارتش‌های جهان در کشور ایران تصمیم درست و بجایی بود و لازم است در این زمینه تلاش‌های‌مان را بیشتر کنیم.

فرمانده نیروی دریایی روسیه با تاکید بر اهمیت ارتباط نیروی دریایی دو کشور و همکاری‌های خوب این دو نیرو، اضافه کرد: ما نباید در این نقطه متوقف شویم بلکه باید روز به روز روابط‌مان ارتقا دهیم.

فرمانده نیروی دریایی روسیه با استقبال از پیشنهادهای امیر دریادار ایرانی گفت: ما آمادگی داریم هر چه زودتر در این موارد به توافق دوجانبه دست یافته و آن‌ها را عملیاتی کنیم. ما مطمئن هستیم در مسیر درست حرکت می‌کنیم.

فرمانده نیروی دریایی روسیه، از امیر دریادار ایرانی دعوت کرد تا در رژه سالروز تاسیس نیروی دریایی ارتش روسیه در سن پترزبورگ حضور یافته و از یگان‌های نیروی دریایی این کشور بازدید کند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=80573