«ران دی‌سانتیس» فرماندار ایالت فلوریدا ضمن انتقاد از دونالد ترامپ و جو بایدن، وعده داد که اگر در سال ۲۰۲۴ رئیس‌جمهور آمریکا شود، چپ‌گرایی را از بین خواهد برد و مسیری را انتخاب خواهد کرد که به "احیای عظمت آمریکا" منجر شود.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد «ران دی‌سانتیس» فرماندار ایالت فلوریدا که اخیرا نامزدی خود را در رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ رسما اعلام کرد، طی مصاحبه‌ای با برنامه “فاکس اَند فرندز” تلویزیون فاکس عنوان داشت: من چپ‌گرایی را در این کشور شکست خواهم داد و ایدئولوژی مربوط به مسائل نژادی را به سطل زباله تاریخ خواهم انداخت.

او ادعا کرد که نه تنها جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا را شکست خواهد داد بلکه قادر خواهد بود برای دو دوره متوالی رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا باشد.

فرماندار ایالت فلوریدا همچنین افزود: من می‌توانم تعداد زیادی از رای‌هایی را که جمهوری‌خواهان معمولا نمی‌توانند آن‌ها را به دست آورند، کسب کنم.

دی‌سانتیس ۴۴ ساله که با شعار انتخاباتی «هرگز عقب‌نشینی نکن» برای رقابت‌ انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ تلاش می‌کند، رسما اعلام کرد که در برابر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا مبارزه می‌کند.

او ضمن انتقاد از رهبری ترامپ در حین همه‌گیری کرونا و مسائل مربوط به مهاجرت اظهار کرد: من در برابر دونالد ترامپ مبارزه می‌کنم. تمام خانواده او به فلوریدا – تحت فرمانداری من – مهاجرت کردند.

این فرماندار فلوریدا روز سه‌شنبه اولین کارزار انتخاباتی خود را در ایالت آیووا آغاز کرد و گفت: این برای من عالیست که اعلام کنم بازگشت آمریکای خوب ما با فرستادن جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به خانه‌اش در ایالت دلاور شروع می‌شود.

وی با اشاره به رفت‌وآمدهای غیرقانونی در مرز جنوب آمریکا تاکید کرد: ایالات متحده در مسیر غلطی حرکت می‌کند. افول آمریکا غیرقابل انکار است. این یک انتخاب است و ما باید مسیر تازه‌ای را برای کشورمان انتخاب کنیم. ما باید مسیری را انتخاب کنیم که به احیای عظمت آمریکا منجر خواهد شد.

به نظر می‌رسد دی‌سانتیس سرسخت‌ترین رقیب جمهوری‌خواه ترامپ باشد. نتایج یک نظرسنجی که اخیرا منتشر شده نشان می‌دهد که دونالد ترامپ با ۴۳ درصد رای همچنان نامزد محبوب جمهوری‌خواهان است. بعد از آن ران دی‌سانتیس با ۱۸ درصد و تیم اسکات، سناتور کارولینای جنوبی با ۱۲ درصد به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. همچنین نیکی هیلی، فرماندار سابق کارولینای جنوبی و سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل با ۱۰ درصد رای در رتبه آخر قرار دارد.

ترامپ یکی از اصلی‌ترین حامیان دی‌سانتیس بود که او را به فردی شناخته‌شده تبدیل کرد و در سال ۲۰۱۸ او را به پست فرمانداری فلوریدا رساند. دونالد ترامپ طی هفته‌های اخیر، دی‌سانتیس را به «عدم وفاداری» متهم کرده و او را یک «گلوبالیست» نامیده که «تنها در ظاهر جمهوری‌خواه است.»

https://aftabyazdonline.ir/?p=81800