رئیس جمهور گفت: بنا بر اعتراف همه رژیم صهیونیستی در طوفان الاقصی شکست نظامی، امنیتی و اطلاعاتی خورد و در نهایت اسرائیل فرو ریخت؛ قطعا فلسطین پیروز میدان است.

به گزارش  گروه سیاسی افتاب یزد حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور امروز در مراسم اجتماع بزرگ طلاب و دانشجویان کشور به مناسبت هفته بسیج در حرم مطهر امام خمینی (ره)، گفت: دوم آذر ماه سالروز صدور فرمان تشکیل بسیج دانشجو و طلبه از سوی امام است. بر اساس فرموده امام و رهنمودهای رهبری بسیج لشگر مخلص خدا و مدرسه عشق و مکتب شهیدان و معراج پاک اندیشه اسلامی است. بسیج مکتب انسان ساز است که عاشقان و دلدادگان را پرورش می‌دهد و آنها را برای انجام ماموریت خطیر خودسازی و جامعه سازی قرآنی بسیج می‌کند.

وی افزود: بسیج یک سازمان، نهاد، حزب و یک رسته و جریان سیاسی خاص نیست. بسیج به گستردگی همه مردم و آنهایی است که دغدغه انقلاب و ارزش‌های اسلامی و شکل گیری تمدن اسلامی را دارند.

بسیج را همه امت ببینیم

رئیس جمهور بیان کرد: بسیج را به گستردگی همه اقشار و گویش‌ها و اقوام و همه ملت نبینیم. به عبارت دقیق‌تر بسیج را همه امت ببینیم.

هدف بسیج حق گرایی و حق خواهی، اجرای عدالت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است و در نهایت هدف آنها شکل دادن امت اسلامی است، امتی که متوقف نشده و نخواهد شد و همواره پویا است و بی هدف حرکت نمی‌کند. موانع را می‌شناسد و تلاشش برداشتن موانع است. در این مسیر توکل بر خدا و اعتماد به نفس وجود دارد.

رئیسی تاکید کرد: در این حرکت امت اسلامی، ما نگاهمان به همه گویش‌ها و ملت‌ها است. جامعه‌ آمر به معروف و ناهی از منکر با اراده و تصمیم پولادین برای کنار زدن موانع در حال حرکت است و قصد شکل دادن تمدنی به نام دین و ارزش‌های الهی دارد؛ بنیاد این حرکت را امام و با الهام از آیات نورانی قرآن و سنت نبوی و سیره امامان و پیشوایان بنا نهاد.

رئیس جمهور تاکید کرد: در پیام صادره دوم آذر ماه می‌توان نگاه بلند امام را دید. انگار امام این روزها را می‌دید که به بسیج و تفکر و گفتمان بسیجی نیاز است. آن روز که امام پرچم انقلاب شکوهمند اسلامی را برافراشت ملتی مصمم گرد ایشان جمع شد. ملتی مصمم و با اراده و به قصد برداشتن موانع از پیش پای مردم آن هم در زمانی که حکومت ستم شاهی و استعمار آمریکا و غربی‌ها مانع بودند مردم با قصد مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی به رهبری امام حرکت کردند و خون بر شمشیر پیروز شد.

رئیس جمهور بیان کرد: مردم آن زمان می‌دیدند هر نهضت و هر حرکتی که پا بگیرد باید به قدرتی اتکا کند و همه خیزش‌ها قبل از انقلاب وابسته به شرق و غرب بود و یک جریان مستقل نمی‌توانست روی ‍پای خود ایستاده و چنین چیزی در میان خیزش‌ها نبود. اولین خیزشی که نه شرقی و نه غربی اعلام کرد نهضت اسلامی به رهبری امام (ره) بود؛ آن حرکتی که در سال‌های ۴۲ و ۵۷ وجود داشت و تا امروز هم پای این شعار ایستاده است. آن روزها می‌گفتند آمریکا و اتحادیه جماهیر شوروی است. امام فرمود که آنطور زندگی می‌کنیم که اتکایی به شرق و غرب نداشته باشیم و خودمان مستقل و آزاده باشیم و حاکمیتی مبتنی بر ایران و آموزه‌های دینی شکل گیرد. این نگاه نو تمدن جدیدی را در دنیا نوید می‌داد. این تمدن نوین به رهبری امام آغاز شد.

تفکر بسیجی باعث تحول در مبارزه با رژیم صهیونیستی شد

رئیسی بیان کرد: بارها رهبری فرمود: بسیج یک گفتمان، تفکر و اندیشه است. سال‌ها سازمان‌های آزادی بخش برای رهایی قدس شریف تلاش کردند و با قراردادهایی مثل کمپ دیوید، شرم و شیخ و این نوع قراردادها می‌خواستند پیش بروند اما بعد از انقلاب اسلامی تفکر بسیجی باعث یک تحول در مبارزه با رژیم صهیونیستی شد؛ خداوند سید حسن نصرالله و جریان مقاومت را در جنوب لبنان حفظ کند که با الهام از امام و انقلاب اسلامی اولین جبهه مقاومت را شکل داد. اولین بار از رادیو شنیدیم که اسرائیل از جنوب لبنان عقب نشینی کرد که این در جریان پیروزی حزب الله رخ داد و بعد از آن حزب الله شکل گرفت. آن هم با الهام از انقلاب اسلامی و بدون اتکاء به شرق و غرب و با توکل به خدا و اعتماد به نفس بود. جنگ ۳۳ روزه، ۲۲ روزه، ۸ روزه و ۲ روزه و پیروزی مقاومت را شاهد بودیم. نیروهای فلسطینی و گروه‌های مقاومت با الهام از انتفاضه اول، دوم، سوم و چهارم پیش رفتند تا جایی که جنگ سنگ را با خودباوری و خداباوری به جنگ موشک تبدیل شد.

اسرائیل فرو ریخته است

رئیسی گفت: کار به جایی رسید که گروه‌های فلسطینی احساس کردند می‌توانند رژیم جعلی اسرائیل و صهیونیستی را شکست دهند؛ حقیقت این اعتماد به نفس در طوفان الاقصی جلوه گر شد و همه اعتراف کردند که رژیم صهیونیستی شکست نظامی، امنیتی و اطلاعاتی خورده و اسرائیل فرو ریخت.

ادامه دارد

رئیس جمهور خطاب به دانشجویان و طلبه‌های بسیجی، گفت: فرو ریختن اسرائیل را به عنوان یک تحلیل نمی‌گویم بلکه یک خبر است آن هم نه از زبان خودم و رسانه‌های جمهوری اسلامی و جریان اسلامی بلکه از لسان سران استکبار در دنیا خبر می‌دهم که بعد از چند روز از طوفان‌الاقصی اعلام کردند که اسرائیل دیگر فرو ریخته است. اگر کمک‌های آمریکا و استکبار و کشورهای غربی نبود چیز دیگری به نام رژیم صهیونیستی نمی‌دیدید. سید حسن نصرالله در کلام نورانی‌اش گفت که حکومت تار عنکبوتی و شکست خوردند چون ایمان ندارند. جریان مقاومت با ایمان مقابل استکبار ایستاد و در برابر شرارت ایستادگی کرد. اتکای نیروهای مقاومت به خدا و پیامبر (ص) بود. انسان‌های بااراده که در برابر استکبار ایستادند. این همان روحیه و حرکت بسیجی است.

وی افزود: در جریان داعش هم داعش ساخته دست آمریکا بود. آن زمان رهبری فرمود و دنیا باور نکردند، بعدها آمریکا اعتراف کرد که داعش را ساخته است. همان زمان جریان فاطمی، زینبیون و حیدریون شکل گرفت که از درون ملت‌ها بود. در یمن می‌گویند که سپاهی‌ها و بسیجی‌ها و نیروهای ایرانی را پیدا کنید. آقایان تفکر بسیجی و روحیه مقاومت را با اراده الهی و اخلاص امام و شهدا صادر شده و این اندیشه یمن را روی پای خود نگهداشت. آنها با شکم گرسنه و محرومیت کاری کردند که در نهایت یمن پیروز شد و مقاومت در برابر جریان تکفیری به پیروزی رسید. به تعبیر رهبری دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم.

رژیم صهیونیستی چیزی جز نفرت جهانی به ارمغان نگذاشته است

رئیس جمهور همچنین گفت: خبرنگار سی ان ان در نیویورک از من سوال کرد که تحلیل شما چیست؟ گفتم هر جا جریان مقاومت باشد می‌تواند در برابر نیروهای آمریکایی بایستد. آیا در منطقه سوریه، عراق، یمن و سرزمین‌های اشغالی و فلسطین موفق شدید؟ امروز آتش بس را در غزه اعلام کردند پس پیروزی از آن کیست؟ به یقین پیروز میدان فلسطین است؛ از کجا این حرف‌ها را می‌زنم؟ این یک تحلیل نیست بلکه یک خبر است. رژیم صهیونیستی می‌گفت می‌خواهد غزه را بگیرد و بعد گفت: قصد ضربه زدن به حماس دارد و می‌خواهد جهاد اسلامی را مستاصل کند اما نتوانستند. رژیم صهیونیستی چیزی جز نفرت جهانی برای خود به ارمغان نگذاشت. امروز بیش از همیشه مردم دنیا با تمام وجود از رژیم صهیونیستی و حامیانش و در راس آن آمریکا نفرت دارد. این نفرت به برکت خون شهدا و کودکان فلسطینی و غزه است. این نفرت نسبت به ظالمان و مستکبران ایجاد شده است، پس رژیم صهیونیستی به اهدافش نرسید؛ چون می‌خواست مقاومت را زمین گیر کند. مقاومت زمین گیر نشد. رژیم صهیونیستی استیصالش را با کودک کشی نشان داد و ۵۰۰۰ کودک را کشت. این نهایت استیصال است و موفقیت نیست.

رئیسی اظهار کرد: فرعون کودکان را کشت و شکم‌ها را درید تا موسی (ص) پا به دنیا نگذارد چون موسی به حکومت فرعون خاتمه می‌داد. کودک کشی فرعون زمینه تشکیل امت موسی را فراهم کرد. این امت با کودک کشی ساخته شد و دست انتقال الهی بیرون آمد و به حکومت فرعون خاتمه داد؛ حالا رژیم صهیونیستی ۵۰۰۰ کودک را می‌کشد و دنیا متنفر از شهادت و کشته شدن آنها دست انتقام الهی را بیرون خواهد آورد و به حکومت جعلی اسرائیل خاتمه می‌دهد و تمامی حامیانش را در دنیا رسوا خواهد کرد.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه بسیج یک تفکر و گفتمان، روحیه و احساس مسئولیت است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر به معنای گسترش خوبی‌ها و نهی از پلشتی‌ها و نبایدها در جامعه است. جامعه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر نکند مرده است. جامعه زنده با روحیه بسیجی بوده و این تفکر هر جا باشد موفق است چون تفکر امام بسیجی بود و امروز فرمانده کل قوا در راس بسیج است که دارای روحیه تحولی و تفکر و اندیشه تحولی بوده و بصیرت آفرین است.

جامعه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر کند جامعه مرده است

رئیسی ادامه داد: اگر بسیجی طلبه باشد در هر کوی و برزن تحول ایجاد می‌کند و اگر دانشجو بسیجی باشد نگاهش تحولی است و می‌تواند آن بخش را بسازد. همین نگاه در سازندگی کشور آمد و کارها به دست نیروهای بسیجی انجام شد. نمونه آن قرارگاه سازندگی و بسیج سازندگی است. این تفکر در کمک مومنانه لحاظ شد. کشورهای مدعی توسعه در زمان کرونا فروشگاه‌ها را غارت کردند اما این اتفاق در کشور ما رخ نداد چون رهبری کمک مومنانه را فرمودند و طلبه‌ها و دانشجوها آمدند و در تمامی مشکلات یعنی سیل و زلزله و بسیاری از دلایل طبیعی حضور پیدا کرده و کمک کردند.

امروز بیش از هر زمانی به تفکر و اندیشه بسیجی نیاز داریم

وی با بیان اینکه در دفاع مقدس تفکر بسیجی حضور داشت، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری به تفکر و اندیشه بسیجی نیاز داریم. اگر کسی بگوید این نگاه پنجاه و هفتی است، آری ما پنجاه و هفتی هستیم. این نگاه تحول آفرین و نجات کشور است. اگر در مسائل اقتصادی مشکل داریم می‌توان با تفکر بسیجی مشکل را حل کرد. تفکر بسیجی می‌تواند در سازمان‌ها و ادارات نظام سالم اداری را برقرار کند. پس تفکر بسیجی فقط برای دفاع مقدس نبود و ما همواره به تفکر و نگاه بسیجی نیاز داریم.

رئیسی گفت: اگر مدیری بسیجی باشد عملکردش با فرد دیگر فرق دارد؛ آقا فرمود تا قله راهی نمانده و خسته شدن و ناامیدی نداریم. باید با یک دنیا امید و تفکر بسیجی راه را ادامه دهیم که انشالله قله‌ها را فتح خواهیم کرد.

رئیس جمهور با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این مراسم، گفت: طلاب و دانشجویان دو قشری هستند که دو نیستند و یک هستند. آنها برای جامعه‌سازی قرآنی و شکل دادن تمدن نوین اسلامی هستند و حتما شما به عنوان دانش آموختگان مکتب رهبری این ماموریت خطیر را انجام می‌دهید تا پیام امام در دوم آذر و رهنمودهای رهبری روی زمین نماند. ما هم در دولت وظیفه خود را می‌دانیم که با همین اندیشه و انگیزه بسیجی و جهادی کار را دنبال کنیم.

رئیسی ادامه داد: بارها در دولت اعلام کردیم هر کسی دارای روحیه تحولی بسیجی و جهادی نیست اجازه دهد ما با یک نیروی بسیجی و جهادی کار را دنبال کنیم چون نیرویی که تحولی نباشد و نخواهد حرکت بسیجی داشته باشد باید از جلوی راه کنار برود. البته این فرد از اداره اخراج نمی‌شود و او از نان خوردن نمی‌افتد بلکه باید مدیری بیاید که با حرکت جهادی و بسیجی کارها را سامان دهد. باید این اندیشه، روحیه، فرهنگ و تفکر در تمامی بخش‌های کشور که برای خدمتگزاری به حکومت تلاش می‌کنند، وجود داشته باشد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89724