رئیس‌جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر شکست رژیم صهیونیستی در غزه، گفت که موضوع فلسطین به همه مسلمانان جهان مربوط می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور ایران در گفت‌وگو با رسانه‌های محور مقاومت از لبنان، عراق و یمن اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به هیچ پیروزی نرسیده است و قتل عام زنان و کودکان پیروزی نیست.

رئیس‌جمهور ایران در ادامه خاطرنشان کرد موضوع فلسطین به همه مسلمانان جهان مربوط می‌شود.

طوفان‌الاقصی هیمنه اسرائیل را شکست

رئیس‌جمهور درباره عملیات مقاومت فلسطین نیز گفت: عملیات هفت اکتبر شکستی حیثیتی برای رژیم صهیونیستی بود، هیمنه این رژیم شکسته شد و تمام محاسبات دشمن را محو کرد. این عملیات شکست نظامی، امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی بود.

رئیسی با بیان اینکه تحلیل عملیات ۷ اکتبر بدون توجه به پیشینه قضایای فلسطین خطاست، گفت: طاقت فلسطینیان به دلیل ظلم های پی در پی طاق شده بود. آنچه مردم و جوانان فلسطین و غزه انجام دادند دفاع مشروع از حق خودشان بوده است.

رئیسی: خسارت‌های رژیم صهیونیستی در غزه بسیار سنگین بوده است/ کشتن زن و کودک پیروزی نیست

رئیس‌جمهور در ادامه گفت: اهانت به مسجد الاقصی و کشتار مردم توسط رژیم صهیونیستی خصوصا در این چند وقت اخیر دلیل این عملیات بوده است. آنچه که مردم و جوانان فلسطین و غزه انجام دادند در ادامه دفاع مشروع از حق خودشان بوده است.

رئیسی تصریح کرد: ملتی که خانه‌شان را غصب کنند و خانواده‌شان را اسیر کنند و به شهادت برسانند و مزارعشان را خراب کنند، با هر منطقی چه انسانی چه اسلامی و کنوانسیون بین المللی حق دفاع مشروع از خود را دارد.

آمریکا، رژیم صهیونیستی را سر پا نگه داشته است

رئیس‌جمهور با اشاره به نقش آمریکا در جنگ غزه گفت: بعد از عملیات هفتم اکتبر رژیم صهیونیستی فروریخت و آمریکایی‌ها آن‌ها را سرپا نگه داشتند.‌ دلیل اینکه آمریکایی‌ها و کشورهای غربی برای حضور در سرزمین های اشغالی از هم پیشی می‌گرفتند این بود که نگرانی جدی پیدا کرده بودند.

رئیسی افزود: بعضی از مسئولین غربی این نگرانی را به زبان آوردند و به بعضی از سران منطقه گفتند ما احساس کردیم که در یک آن رژیم صهیونیستی فروریخت. آمریکایی به همین دلیل احساس کردند با تمام قوا چه با تسلیحاتشان چه با حضورشان و چه با رسانه‌هایشان برای کمک به رژیم صهیونیستی به میدان بیایند.

رئیسی: خسارت‌های رژیم صهیونیستی در غزه بسیار سنگین بوده است/ کشتن زن و کودک پیروزی نیست

رژیم صهیونیستی موفقیتی در غزه نداشته است

رئیس‌جمهور با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی در غزه گفت: رژیم صهیونیستی به دلیل تصرف غزه و نابودی حماس وارد نوار غزه شد که در هیچکدام تا به امروز موفقیتی نداشته است. کشتن زن و کودک پیروزی نیست. اسرائیل به هیچ یک از اهداف خود در تصرف غزه و حذف مقاومت به نتیجه نرسید.

رئیسی به نفرت بی‌سابقه مردم جهان از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اشاره کرد و گفت: فضای ضدصهیونیستی به وجود آمده در جهان بی‌نظیر و در نتیجه جنایات خود اسرائیل است. کشتن زنان و کودکان یک فضای نفرت علیه صهیونیست در جهان ایجاد کرده است که تا امروز مسبوق به سابقه نبوده است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: آنچه که غربی‌ها در مورد حقوق بشر و زنان و کودکان ادعا می‌کردند خلاف از آب در آمد. تمام انسان‌های فهیمده جهان متوجه شده‌اند که تمام ادعاهای سازمان‌ها و ساز و کارهای بین‌المللی پوشالی و نادرست است.

موضوع سازش با صهیونیست‌ها نقش بر آب شد

رئیسی با بیان اینکه امروز قضیه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نقش بر آب شده است، گفت: آزادی قدس شریف مربوط به مسلمانان است و خط مقدم این مسئله فلسطینیان هستند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: تلاش کردند با عادی‌سازی روابط کشورهای عربی و منطقه با رژیم صهیونیستی موضوع فلسطین و آزادی قدس شریف را به حاشیه ببرند تا مسئله جهان اسلام نباشد اما امروز فلسطین مسئله جهان شده است.

رئیسی: خسارت‌های رژیم صهیونیستی در غزه بسیار سنگین بوده است/ کشتن زن و کودک پیروزی نیست

رئیسی با اشاره به اقدام رژیم صهیونیستی در هدف‌ قرار دادن خبرنگاران گفت: تا امروز بیش از ۶۰ خبرنگار را به شهادت رساندند تا اخبار فلسطین به جهانیان مخابره نشود.

رئیس‌جمهور در ادامه گفت: همان‌طور که رهبر انقلاب اعلام کردند ما پیروز این نبرد را مقاومت می‌دانیم و رژیم صهیونیستی و متحدانش بازنده خواهند بود.

رئیسی درباره آتش‌بس در غزه و کارشکنی‌های آمریکا نیز گفت: ضرورت امروز قطع بمباران غزه و باز شدن راه‌های کمک‌رسانی است. آمریکا احساس می‌کند که با آتش‌بس شکست رژیم صهیونیستی قطعی خواهد بود. علت مخالفت آمریکا با آتش‌بس به دست نیامدن دستاورد در میدان نبرد است.

نتانیاهو با پایان جنگ حذف می‌شود

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اسرائیل در حذف مقاومت شکست خورد و رژیم صهیونیستی امروز در مقابل افکار عمومی جهان است.

رئیسی به شکست‌های میدانی رژیم صهیونیستی در نبرد با رزمندگان مقاومت فلسطین در غزه نیز اشاره کرد و گفت: بنا بر اخباری که داریم، خسارت‌های رژیم صهیونیستی بسیار سنگین بوده است.
رئیسی: خسارت‌های رژیم صهیونیستی در غزه بسیار سنگین بوده است/ کشتن زن و کودک پیروزی نیست

رئیس‌جمهور در ادامه گفت: نتانیاهو به دنبال ادامه جنگ است چرا که با پایان جنگ حذف خواهد شد. روحیه نیروهای رژیم صهیونیستی ضعیف و تحت فشار خانواده اسرا و متحدین خود است و ادامه این نبرد به نفع صهیونیست‌ها نیست.

پیوند فلسطین با ایران، قلبی و راهبری است

رئیسی با بیان اینکه پیوند مردم فلسطین با جمهوری اسلامی ایران یک پیوند قلبی و راهبردی است، گفت: روسای کشورها در جلسات خصوصی می‌گویند مواضع شفاف ایران در خصوص فلسطین حق است و اظهار آن نشان از قدرت ایران است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: مقاومت یک اصل اسلامی و انسانی است باید از سایر کشورها پرسید که چرا طرفدار مقاومت نیستید؟

رئیسی: خسارت‌های رژیم صهیونیستی در غزه بسیار سنگین بوده است/ کشتن زن و کودک پیروزی نیست

کشورهای اسلامی روابط با تل‌آویو را قطع کنند

رئیسی با بیان اینکه پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در نشست ریاض کاملا عقلانی و عملیاتی بود، تاکید کرد: پیام من به کشورهای اسلامی آن است که تمامی ارتباط های خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه در پی اتفاقات غزه کشورهای غربی دیگر حق نام بردن از حقوق انسان را ندارند، گفت: رژیم صهیونیستی یک رژیم نژاد پرست است و اظهارات ضد انسانی مقامات صهیونیستی نشانگر درست بودن نگاه ایران به این رژیم است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89733