معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، از تدوین سند خانواده خبر داد و اعلام کرد که این سند در آینده‌ای نزدیک رونمایی می‌شود.

به گزارش گروه  اجتماعی آفتاب یزد انسیه خزعلی در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان استاندارد، اظهارکرد: سند خانواده، یا سند خانواده استاندارد و تراز جمهوری اسلامی در دست تهیه است و در آینده نزدیک رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد: سند خانواده را بر مبنای سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل در دست تدوین داریم و ان شاءالله در آینده‌ای نزدیک رونمایی می‌کنیم.
در همین راستا تفاهم نامه با سازمان استاندارد برای ارتقای کیفیت زیست خانواده انجام می پذیرد یکی از موارد مد نظر این تفاهم این است که خانواده‌ها در مراحل مختلف زندگی و در حیطه‌های گوناگون اجتماعی شرایط استاندارد را تجربه و شرایط مصرفی ، خدماتی و آموزشی استاندارد برایشان فراهم باشد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری همچنین درباره تفاهم نامه با سازمان ملی استاندارد، توضیح داد: در این تفاهم نامه به دنبال این هستیم که بسیاری از مسائل حوزه زنان از جمله رویداد ملی خانواده و فرهنگ را با استاندارد پیوند بزنیم و سازمان استاندارد در خصوص تدوین استاندارد کالاها و خدمات مختلف نیازهای زنان و خانواده را ببیند.

خزعلی با بیان اینکه باید از مخاطرات خانواده در ارتباط با مصارف غیر استاندارد پیشگیری کنیم، تاکید کرد: طی این تفاهم نامه قرار است در خصوص استفاده از کالاها و خدمات استاندارد در خانواده فرهنگ سازی شود تا منجر به ارتقای کیفیت زندگی و سلامت خانواده شود. تالیف کتب و مقالات، برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه‌های مشترک از جمله این اقدامات است که می‌تواند منجر به فرهنگ سازی شود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89983