نماینده دائم رژیم صهیونیستی در سازمان ملل امروز سه شنبه گفت که دولت آمریکا در زمینه عدم برگزاری دیدار بین جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو اشتباه کرده است.

به گزارش گروه بین الملل افتاب یزد گلعاد آردان در گفت‌وگو با شبکه ۱۴ اسرائیل گفت که از زمان آخرین انتخابات پارلمانی کنست که در اول نوامبر گذشته برگزار شد، نتانیاهو با رئیس جمهور بایدن ملاقات نکرده است.

نماینده دائم رژیم صهیونیستی در سازمان ملل با اشاره به اینکه عدم موفقیت دولت آمریکا در برگزاری چنین نشستی ناشی از اشتباه خود واشنگتن است، خاطرنشان کرد: هماهنگی امنیتی با ایالات متحده به سطحی رسیده است که قبلاً هرگز وجود نداشته است.

پیشتر یک روزنامه اسرائیلی به نقل از تساهی هنگبی، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی فاش کرده بود که اصلاحات قضایی دلیل دعوت نشدن بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم به کاخ سفید از سوی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا است.

بایدن پیشتر از نتانیاهو خواسته بود از تصویب اصلاحات قضایی مدنظرش خودداری کند. او ضمن ابراز نگرانی شدید خود در خصوص صحت «دموکراسی اسرائیل» هشدار داده بود که این رژیم نمی‌تواند به این روند ادامه دهد.

همچنین رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا نتانیاهو به کاخ سفید دعوت خواهد شد یا نه، با تاکید گفت، نه، و سپس افزود: نه به این زودی.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82229