فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که «جنگ غزه هیچ دستاوردی برای رژیم صهیونیستی نداشت»، گفت: بمباران مراکز غیرنظامی که دستاورد نظامی محسوب نمی شود.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی در مراسم تقدیر از دانشجویان و پرستاران دانشگاه علوم پزشکی ارتش با اشاره به این‌که «عملیات طوفان الاقصی یک اتفاق بی سابقه ای در ۷۵ سال مبارزه فلسطینیان بود»، اظهار کرد: این عملیات نتایج بسیار مهمی داشت و صحت و دقت پیش بینی رهبری در مورد اینکه رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید را اثبات کرد.

وی ادامه داد: آثار زوال رژیم صهیونیستی آشکار شده است. آنها سال ها تلاش کردند فلسطین فراموش شده و عادی شود و اسم راهبرد خود را هم عادی سازی گذاشته بودند اما جنگ اخیر، فلسطین را به موضوع اول جهان تبدیل کرد و حتی مردم کشورهای غیرمسلمان جدی تر در حال پیگیری مساله فلسطین هستند. آمریکا با صرف هزینه های زیاد و با امپراتوری رسانه ای خود یک تصویر زیبایی از حقوق بشری و دموکراسی برای خود ایجاد کرد اما این جنگ ماهیت و چهره واقعی آمریکا و کشورهای حامی رژیم صهیونیستی را نشان داد. رئیس جمهور آمریکا به نزد منفورترین آدم دنیا رفت و از او حمایت کرد اما وقتی جنایات رژیم صهیونیستی زیاد شد، به تدریج مواضع خود را تعدیل کردند. این جنگ با شکست خفت بار رژیم صهیونیستی منجر شد. رژیم صهیونیستی طرفدار آپارتاید بوده و خود را نژاد برتر می دانند و سران کشورهای حامی این رژیم هم طرفدار آپارتاید هستند.

فرمانده ارتش خاطرنشان کرد: این عملیات اثبات کرد که همانطور که سید حسن نصرالله گفت، رژیم صهیونیستی سست تر از خانه عنکبوت است. هواپیمای ترابری آمریکایی و برخی کشورهای منطقه به این رژیم کمک رسانده و میلیاردها دلار هزینه شد اما این رژیم در برابر افرادی که سال ها در زندان رو باز هستند، شکست خورده و به زانو درآمدند و با حماس مذاکره کرده و شروط حماس برای آتش بس را پذیرفتند. اکنون ابتکار عمل در اختیار حماس است. بیش از ۱۵ هزار زن و مرد، کودک، پزشک، پرستار را به شهادت رساندند اما در پایان تسلیم شدند و بار دیگر پیروزی خون بر شمشیر بدست آمد.

امیر موسوی افزود: این جنگ هیچ دستاوردی برای رژیم صهیونیستی نداشت. بمباران مراکز غیرنظامی که دستاورد نظامی محسوب نمی شود. در جنگ زمینی هم تجهیزات زیادی از آنها از دست رفت و تلفات دادند و حتی نتوانستند آنطور که خودشان می گفتند، سران حماس را دستگیر کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تبریک هفته بسیج، گفت: بسیج محدود به یک سازمان نیست بلکه تفکری برای راهگشایی است. تفکر بسیجی یعنی ایمان و عزم راسخ، احساس مسئولیت، اعتماد به نفس، خستگی ناپذیری و خدمت بی ریا به مردم که این ویژگی ها در جامعه پرستاری ما وجود دارد.

فرمانده کل ارتش با تبریک روز هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش، تصریح کرد: تا ۱۵ سال پیش کمتر به نقش نیروی دریایی ارتش در جنگ تحمیلی پرداخته می شد. نیروی دریایی ارتش در ۷ آذر ۵۹ نیروی دریایی عراق را از بین برد. اگر نیروی دریایی عراق از بین نمی رفت، سرنوشت جنگ طور دیگری رقم می خورد. این سال ها نیروی دریایی از دریای خانگی وارد اقیانوس ها شد و در اقیانوس هند، باب المندب، دریای سرخ و اقیانوس اطلس حضور دارد. اکنون نقش این نیرو بیشتر از گذشته مشخص شده و اگر حضور نیروی دریایی نبود، معلوم نبود امنیت دریانوردی ما چگونه می شد. نیروی دریایی رکن رکین توسعه دریا محور است که توسعه دریا محور می تواند توسعه کشور را متحول کند.

وی با تقدیر از نقش جامعه پزشکی و پرستاری در دروان دفاع مقدس و کرونا، گفت: در این روزها هم تقاضای زیادی برای کمک به مردم غزه داشتیم و ما هم به کشور هم مجامع جهانی اعلام کرده ایم که آمادگی داریم در نزدیکی غزه، کمک های پزشکی را ارائه دهیم و اگر لازم باشد این اتفاق رخ خواهد داد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89892