رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع فرمانداران "اجرا" و "مشارکت" را دو موضوع مهم و اساسی در امر برگزاری انتخابات امسال خواند و گفت: تمامی امکانات مورد نیاز برای هر حوزه انتخابیه و شعب اخذ رای بروز رسانی شود تا رای‌گیری با سهولت انجام گیرد.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور ، آموزش سومین گروه از فرمانداران و دبیران و روسای کمیته های آموزش و پژوهش و فناوری اطلاعات ستاد های انتخابات استان ها صبح چهارشنبه در سالن الغدیر وزارت کشور آغاز شد.

محمد تقی شاهچراغی معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور در شروع این جلسه با تاکید براینکه وزارت کشور موظف است همه توان و جهت گیری را در امر برگزاری انتخابات ” سالم ” و با ” مشارکت حداکثری ” متمرکز کند، گفت: تلاش دشمن در عرصه های نرم افزاری و سخت افزاری وعملیات روانی در راستای ایجاد یاس و ناامیدی، پیچیده تر و گسترده تر شده است، اما مردم همواره با هوشمندی توطئه‌هایشان را نقش بر آب ساخته‌اند.

وی با متذکر شدن وظایف فرمانداران در امر برگزاری انتخابات گفت: فرمانداران باید با بازدید های میدانی به خصوص بررسی و به روز رسانی وضعیت شعب اخذ رای، زمینه را برای راحتی مردم و تسهیل در امر برگزاری انتخابات ۱۱ اسفند فراهم کنند.

وی شعب اخذ رای را مهمترین کانون انتخابات پیش رو دانست و اظهار داشت: مردم از مسوولان، اجرای دقیق و خوب انتخابات را انتظار دارند و فرمانداران از همین امروز باید براساس یک جدول برنامه کاری شرایط لازم را برای برگزاری انتخاباتی شایسته ملت ایران و نظام اسلامی فراهم کنند.

شاهچراغی ایجاد زمینه مشارکت در انتخابات را مسوولیت همه عوامل اجرایی در سراسر کشور دانست و اظهار داشت: ما مدیون مردم و نظام هستیم و باید به تکلیف عمل کرده و برای مردم کار شایسته ای را در راستای چهار مولفه اصلی انتخابات ( مشارکت ، رقابت ، سلامت و امنیت ) به انجام برسانیم .

جلیل دارا ، رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور نیز در نشست صبح امروز طی سخنانی به اهمیت ارتقا مشارکت در انتخابات اشاره کرد و گفت: انتخابات نمود حکمرانی مردم است .

وی افزایش سرمایه های اجتماعی و اعتماد سیاسی را مهم دانست و افزود: توجه به نخبگان جامعه برای تولید و ارتقا اعتماد اجتماعی و سیاسی مهم است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره چهارساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می شود.

مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور با هدف توانمند سازی و رسیدن به عملکرد مناسب از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر ساعت برای کارکنان ستادی و بیش از ۷۰ هزار نفر ساعت برای کارکنان استانی دوره آموزشی از جمله با موضوع انتخابات برگزار کرده است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90504