زلنسکی در مصاحبه‌ای با تلویزیون ملی اوکراین گفت: مسائل اوکراین گروگان سیاست‌های داخلی آمریکاست و این مساله، توانمندی کی‌یف را در مقابله با روسیه به خطر می‌اندازد.

به گزارش  گروه بین الملل آفتاب یزد  «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در این گفت‌وگو همچنین اعلام کرد با هرگونه حمایت از سوی واشنگتن ولو به شکل وام موافق است.

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، زلنسکی همچنین ابراز امیدواری کرد که کنگره آمریکا در نهایت با بسته کمک‌ها برای کی‌یف که چندین ماه است متوقف شده، موافقت کند و گفت، معتقد است که کنگره به این بسته، رای موافق می‌دهد.

وی افزود: متاسفانه ما گروگان این حقیقت رویه‌های سیاست داخلی آمریکا هستیم. جنگ روسیه علیه اوکراین امروز به یک مساله سیاست داخلی در ایالات متحده بدل شده است.

زلنسکی در ادامه قانونگذاران آمریکایی را بابت آنچه «رویکرد نابهنگام» به درگیری اوکراین و امنیت جهانی به صورت کلی توصیف کرد، مورد انتقاد شدید قرار داد.

رئیس‌جمهور اوکراین همچنین اشاره کرد که کی‌یف از آمریکا هر کمکی من‌جمله وام را می‌پذیرد و افزود: می‌دانید یکی از سناتورهای آمریکایی اخیرا در اوکراین بود و پرسید آیا وام هم قبول می‌کنید؟ بیایید صادق باشیم؛ ما هر گزینه‌ای را می‌پذیریم. سرنوشت اوکراین بلاتکلیف مانده است.

زلنسکی به سفر ماه گذشته لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی به اوکراین اشاره داشت که در آن، وی مساله ارائه وام به کی‌یف را مطرح کرده بود. وب‌سایت پالتیکو هم بعدا گزارش کرد درحالیکه کی‌یف آماده بررسی این طرح است، برخی از مقام‌های اوکراینی این طرح را به گونه‌ای توهین‌آمیز می‌دانند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا چندین ماه است که از کنگره خواسته تا بسته کمکی او را که ۶۰ میلیارد دلار برای اوکراین اختصاص می‌دهد، تصویب کند. بسیاری از جمهوری‌خواهان با این اقدام مخالفت کرده و خواستار تلاش بیشتر برای تقویت امنیت در مرز مکزیک – آمریکا شده‌اند

https://aftabyazdonline.ir/?p=94206