با وجود سختی‌ها و مشکلات ارتش اوکراین در عرصه نبرد با روسیه، زلنسکی بار دیگر هرگونه ایده برای آغاز مذاکرات صلح با مسکو را رد کرد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد به نقل از خبرگزاری تاس، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در مصاحبه‌ای با روزنامه سان انگلیس گفت: اوضاع در عرصه نبرد سخت و دشوار است؟ بله همینطور است؛ با این وجود نمی‌خواهیم اکنون وارد مذاکره با روسیه شویم.

به عقیده زلنسکی، روسیه آماده توقف درگیری نیست بنابراین گفتمان درباره صلح به هر قیمتی وجود ندارد.

چهارم نوامبر سال جاری میلادی شبکه ان.بی.سی به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش کرد که آمریکا و اتحادیه اروپا مذاکرات با طرف اوکراینی را درباره گفت‌وگوی احتمالی صلح با روسیه آغاز کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، مقام‌های مذکور به صورت مخفیانه با دولت اوکراین درباره آنچه که مذاکرات احتمالی صلح با روسیه است، صحبت می‌کردند. این گفتگوها شامل خطوط کلی بسیار گسترده‌ای از مواردی است که اوکراین ممکن است برای دستیابی به توافق باید از آن صرف نظر کند.

زلنسکی این گزارش‌ها را در جریان نشست خبری مشترک با اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپایی رد کرد و مدعی شد که هیچیک از سران کشورهای مذکور به اوکراین برای نشستن بر سر میز مذاکره با روسیه فشار وارد نکرده‌اند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89599