خراسان رضوی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: زنان نقش مهمی در تبیین تمدن سازی فاطمی دارند و طلایه دار این عرصه هستند.

به گزارش گروه اجتماعی آفتاب یزد انسیه خزعلی، در افتتاحیه اجلاسیه بین المللی «بانوان پیشرو در تمدن سازی فاطمی»، اظهار کرد: امروز بانوان مسلمان در خط مقدم جبهه حق ایستاده‌اند، لذا توجه به مقام مادری و تقدیر و تقدیس آن از اهم وظایف امروز ماست.

وی با اشاره به نقش موثر و جریان ساز بانوان به عنوان مادران سازنده نسل آینده در ساختن تمدن اسلامی فاطمی، خاطرنشان کرد: اکنون وظیفه زنان عفیف، پاسداری حریم‌ها و ارزش‌ها است که با سلاح علم، قدرت و دانایی خود در مقابل دشمن مجهز به همه سلاح‌ها بایستند و با جریان‌های ضد ارزشی غرب، مقابله کنند؛ بی شک پیروز و فاتح این میدان نیز این زنان ما خواهند بود.

خزعلی همچنین با اشاره به بیانی از حضرت امام که فرمودند «وظیفه زن‌ها انسان سازی است. اگر زن‌های انسان ساز از ملت‌ها گرفته شود، ملت‌ها شکست خواهند خورد»، خطاب به بانوان حاضر در مراسم گفت: در دوران دفاع مقدس ما همواره در دفاع از اسلام از طریق پشتیبانی و حمایت، مداوای مجروحان و پرستاری آنان نقش آفرین بوده‌ایم؛ امروز  نیز شما بانوان باید بدانید که در خط مقدم انسان سازی، اعتلا بخشی به خانواده و حراست از مقام زن هستید. امروز شما باید در جنگ رسانه‌ای دشمن پیروز شوید، چراکه سلاح در دست شما و در خانه‌های شما است. سلاح همان کتاب آسمانی و معارف والا و ارزشمندی است که خداوند متعال ما را لایق آن دانسته و به ما ارزانی داشته است.

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در ادامه به جنایات رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی در غزه نیز اشاره و عنوان کرد: همانطور که جنایات اسرائیل در جنگ اخیر غزه برای تمام دنیا آشکار شد، با مطالبه گری و آگاهی بخشی به افکار عمومی باید جنایت سردمداران استعمار در نابودی خانواده و جایگاه بانوان را برای جهانیان افشا و آشکار نمود و تلاش کرد تا صدای رهروان فاطمی به جهانیان رسانده شود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91505