رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: اگر جهاد کشاورزی مرغ بیشتری در اختیار میادین میوه و تره‌بار قرار دهد قطعا توزیع مردمی این محصول در میادین افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش گروه اجتماعی آفتاب یزد مهدی چمران پیش از آغاز دویست‌ و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح دستور جلسه امروز یکشنبه شورا، گفت: در ابتدای جلسه امروز طرح یک فوریتی ساماندهی نحوه استقرار واحدها و مراکز ارائه دهنده خدمات مرتبط با حیوانات خانگی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و پس از آن با توجه به این‌که مدتی است شورا فرصت نکرده پرونده باغات را مورد بررسی قرار دهد و تعداد زیادی از این پرونده‌ها باقی مانده امروز بررسی این پرونده‌ها انجام خواهد شد.

وی افزود: اگر تعداد پرونده باغات بیشتر شود احتمال دارد جلسات بعدی شورا از ساعت ۸ صبح آغاز شود که بتوانیم پرونده باغات را بررسی کنیم.

چمران ادامه داد: پس از بررسی پرونده باغات در ارتباط با سازمان‌های شهرداری اساسنامه‌های آنها مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد تا هرچه زودتر به تصویب شورای شهر تهران برسد.

رییس شورای شهر تهران در خصوص ورود اتوبوس‌های برقی، ون‌ها و تاکسی‌ها اظهار کرد: آنچه که مقرر شده در داخل کشور تولید شود قرارداد آن منعقد شده و کار آغاز شده است؛ اما فکر نمی‌کنم امسال چیزی تحویل داده شود و ما سال آینده صاحب اتوبوس‌های برقی خواهیم شد.

به گفته چمران، در مورد ون و تاکسی‌ها نیز امیدواریم هرچه زودتر شاهد ورود آنها به ناوگان حمل و نقل عمومی باشیم اما آنچه که مقرر شده از خا رج وارد شود منابع مالی آن و زمینه های لازم فراهم شده ولی نمی‌دانم که ورودشان به کجا رسیده است. ۱۰۰۰ دستگاه به صورت برقی و ۱۰۰۰ دستگاه به صورت دیزل مقرر شده که وارد شود که البته وزیر صنعت، معدن و تجارت اصرار بر برقی بودن همه دستگاه‌های وارداتی دارد که ما هم استقبال کردیم اما نمی‌دانم به صورت دقیق زمان ورود آنها چه زمانی خواهد بود.

وی تأکید کرد: این دستگاه‌ها مصرف برق بالایی ندارند و تنها باتری‌های برقی آنها باید شارژ شود لذا مشکل مصرف برق ندارد و فقط دستگاه‌های شارژ باید در سطح شهر نصب شود که تعدادی از آنها نصب شده و باید در سایر نقاط شهر نیز این دستگاه‌ها نصب شوند. برای اتوبوس‌ها مشکلی وجود ندارد چرا که با یکبار شارژ باتری می‌توانند یک روز ارائه خدمات داشته باشند. البته برای خودروها نیز در داخل منازل امکان شارژ وجود دارد که این امکان باید در سطح شهر هم با نصب دستگاه شارژ فراهم شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص کمبود توزیع مرغ در سطح میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در سطح شهر، اظهار کرد: میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران برای مرغ و گوشت هر آنچه که از جهاد کشاورزی دریافت کند نسبت به توزیع آن اقدام می‌کنند ولی همانند میوه خودشان نمی‌توانند این محصولات را بخرند. بی‌تردید یکی از روش‌های توزیع مناسب بهره‌گیری از میادین میوه و تره‌بار در سطح شهر تهران است؛ اما هر آنچه در اختیار آنها گذاشته شود می‌توانند نسبت به توزیع اقدام کنند.

چمران ادامه داد: توزیع میادین برای مرغ و گوشت توزیع مردمی است و وزارت جهاد کشاورزی می‌تواند از این امکان استفاده کند. در راستای افزایش توزیع گوشت مرغ مذاکراتی را قطعا از طریق سازمان میادین با جهاد کشاورزی خواهیم داشت تا با دریافت مرغ بیشتر توزیع نیز در میادین میوه و تره‌بار افزایش پیدا کند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91508