شهردار تهران با اشاره به تغییر چهره پایتخت برای نظافت در سال آینده، گفت: تدابیری اندیشیده شده که در ماه‌های منتهی به سال آینده اقدامات موثری را در حوزه نظافت ببینیم؛ چرا که همه جداول و گاردریل‌ها سامان داده شده و چهره شهر تغییر می‌کند.

 علیرضا زاکانی در آیین بهره‌برداری از سه ایستگاه جدید به مترو به همراه ایستگاه تبادلی تربیت مدرس و دو ورودی در خط مترو تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با افتتاح ایستگاه‌های امروز در غرب تهران شاهد ارائه خدمات مطلوب تری خواهیم بود، گفت: سال آینده ایستگاه‌های جنوبی خط ۶ مترو یعنی پایین تر از دولت آباد افتتاح می‌شود و در نیمه اول سال دو ایستگاه شهرری و حرم عبدالعظیم حسنی (ع) وارد مدار بهره برداری می شود.

وی تأکید کرد: توسعه خطوط مترو با همه گرانی‌ها در دستور کار ویژه شهرداری و شورای شهر قرار دارد و این در حالی است که در کنار توسعه خطوط مترو افزایش ناوگان را نیز دنبال می‌کنیم؛ به گونه‌ای که براساس قرارداد در نیمه دوم سال آینده واگن‌هایی که از طریق خرید خارجی ثبت شده است به مرور وارد ناوگان می‌شوند و این در حالی است که ۳۱۳ واگن ملی نیز که در حال حاضر دو رام آن آماده است به مرور وارد مدار می‌شود.

شهردار تهران با بیان اینکه اساس ما این است که بتوانیم ظرفت حمل و نقل عمومی را افزایش دهیم، گفت: با ورود واگن هایی که قرارداد آن‌ها منعقد شده، تعداد واگن های مترو به دو برابر ظرفیت ۲۵ سال اخیر می رسد.

زاکانی با تأکید بر اینکه ۳۰ ماه قبل زمانی که شهرداری به ما تحویل داده شده ۸۷۰ اتوبوس فعال در شهر داشتیم که حالا این عدد به ۲۲۰۰ اتوبوس رسیده و در ماه‌های آینده نیز با ورود ۵۰۰۰ اتوبوس ظرفیت اتوبوس‌ها به ۷۰۰۰ اتوبوس می‌رسد، تصریح کرد: در حوزه تراموا، موتورسیکلت و تاکسی نیز اقداماتی انجام شده است که شهروندان به مرور گشایش‌ها را مشاهده می‌کنند.

وی در پاسخ به سوال ایسنا در مورد وضعیت نظافت شهر تهران افزود: شهر دچار فرسودگی است، شما گاردریل‌ها را ببینید که درب و داغان است یا جداول را ببینید که عمدتا فرسوده هستند و این در حالی است که در چند سال اخیر به شهر رسیدگی نشده؛ اما تدابیری اندیشیده شده که در ماه‌های منتهی به سال آینده اقدامات موثری را در این حوزه ببینیم چرا که همه جداول و گاردریل‌ها سامان داده شده و چهره شهر عوض می‌شود و یک کار سنگین در حال انجام است و قبول داریم که باید تحولی در این زمینه صورت گیرد.

وی در خصوص اقدامات مسکنی شهرداری گفت: در حوزه مسکن با کمک دولت دو خط را دنبال می کنیم که یکی از آن‌ها بسته مسکن است و می خواهیم جلوی افزایش سرسام آور قیمت مسکن و اجاره را گرفته و دیگری ارائه تسهیلاتی به مردم برای ساخت است تا بازگشایی‌هایی در تهران در حوزه مسکن اتفاق بیفتد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93461