فرمانده فراجا گفت: بر اساس آمار، افرادی که به خدمت سربازی رفته‌اند، از حیث انتقال مطلب و تجربه و تحمل در سختی بسیار متفاوت‌تر از افرادی هستند که به خدمت نرفته‌اند و در واقع بهتر از پس مشکلات برمی‌آیند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  سردار احمدرضا رادان در همایش بصیرتی خانواده‌های کارکنان وظیفه انتظامی کشور که صبح امروز در ستاد فرماندهی فراجا برگزار شد، گفت: خیرمقدم عرض می‌کنم خدمت پدران، مادران، خواهران، برادران، همسران و فرزندان سربازان و تقدیم سلام دارم خدمت همه عزیزان در سراسر استان‌های کشور و نیمه شعبان را تبریک می‌گویم.

وی با اشاره به باور مهدویت در مردم ایران افزود: در حقیقت ارادت ما به حضرت حجت بن‌الحسن سرآغازی چیزی است که نامش را سربازی می‌گذاریم. امروز برای شخص من با همه مشغله‌هایی که داشتم بسیار روز مهم و قشنگی است‌، روزی است که والدین عزیز قدم به نهادی گذاشتند که خانه فرزندان خودشان است. بنابراین در سراسر کشور به خانه فرزند خود خوش آمدید.

فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد: چه زیباست که در ایام شعبانیه در خدمت خانواده سربازان هستیم، سربازانی که خادمان به مردم در نظام جمهور اسلامی ایران هستند و خادم ملت هستند. سربازی که در دوره خدمت عهد می‌بندد که با خود و خدایش و برای مردم میهنش سرباز باشد، موضوعی که با همه نظام‌های متفاوت است.

رادان گفت: وقتی صحبت از سربازی می‌شود باید سوال کنیم که در چه نظامی  سربازی می‌کنیم و برای چه کسانی است و با چه نیتی این سربازی انجام می‌شود. اگر این سوالات جواب داده شود جمع کثیری از خیر و برکت را در زندگی سربازان خواهد داشت. جواب این سوالات، خدمت در جمهوری اسلامی است. سربازی که با خود  عهد دارد به صدای مظلوم جواب دهد. این مفهوم را کنار سربازی بگذارید که در نیروهای اشغالگر صهیونیستی خدمت می‌کند، نیرویی که به‌جز خونریزی چیزی ندارد. مقایسه کنید این دو سربازی را و اینکه اولی چه ثوابی دارد و دومی چه گناه بزرگی است.

وی با اشاره به تصاویر منتشر شده از سربازان در حوادث مختلف و ایثارگری آنان گفت: در کشورمان سربازی را داریم که وقتی یک گروه تروریستی در خوزستان به مراسمی حمله کرد، خود را سپر زنان و کودکان کرد تا آنها آسیب نبینند و این مفهوم سربازی در کشور ماست. شاید هر دو سرباز بجنگند، اما اینکه جنگ با چه نیتی  باشد مهم است و این نیت‌هاست که متفاوت هستند. ما سربازی را داریم که بدون حتی کسب اجازه، خود را به دل آتش می‌زند تا کودکی را نجات دهد و جان خود را در این مسیر از دست می‌دهد، از این دست افراد در کشورمان کم نیستند.

فرمانده فراجا افزود:سربازی در کشوری مثل کشور ما چنین مفهومی دارد. بنابراین خانواده سرباز باید در این ایام بداند که فرزندش خیل کثیر خیر و برکت و ثواب اخروی را به دست می‌آورد.  این سربازی برای حفظ بنیانی است که عاشقانه در مسیر سربازی حضرت حجت (عج) قرار دارد. همچنین سربازی برای مردمی از جنس ملت کشور ما.

رادان گفت: سربازی در کشورما جمع کننده و ذخیره کننده ثواب است و در گروهی دیگر مانند همین سربازان رژیم صهیونیستی می‌شود جمع کننده گناه. وقتی عاقبت، رفتن به دیار حساب و کتاب است سربازان می‌دانند پرونده‌ای نیکو و توام با اعمال کثیر خیر ارائه خواهند داد. این گشایش راه است و اینجاست که سربازی مقدس می‌شود.

فرمانده فراجا با بیان اینکه خدمت یا خیانت نیز در سربازی اهمیت دارد، گفت:سربازان ما خدمتگذار مردم هستند. مقام معظم رهبری نیز این خدمت را خدمت واقعا مقدس می‌دانند. خدمت سربازی در این نظام با چنین نیتی و برای مردم می‌تواند تجربه جهشی و تعیین کننده و مورد استفاده در سایر حوزه‌های پس از پایان دوران خدمت سربازی را نصیب فرد کند.

وی اضافه کرد: بر اساس آمار، افرادی که به خدمت سربازی رفته‌اند، از حیث انتقال مطلب و تجربه و تحمل در سختی بسیار متفاوت‌تر از افرادی هستند که به خدمت نرفته‌اند. این افراد تاب‌آوری و قدرت تصمیم گیری بهتری در شرایط سخت و دشوار دارند.

رادان با بیان اینکه دوران  سربازی، دورانی خاطره ساز است، گفت: این خاطرات همیشه برای دیگران نقل می‌شود. دوستان و رفیقان دوره سربازی یکی از رفاقت‌هایی هستند که دوام زیادی دارند زیرا در دوره خاصی در کنار هم بوده‌اند و احساس خوب خدمت نسبت به کسی که این خدمت را نکرده وجه تمایز است. شرکای این سربازان اول پدر و مادرها هستند و این همه خیر نصیب پدر و مادر هم می‌شود زیرا نقش اصلی را بر عهده دارند. همچنین فرزند و همسر و هرکسی که حقی بر حق گردن سرباز دارد نیز شامل این خیر می‌شوند.

فرمانده کل  انتظامی فراجا ادامه داد: اینجا سرباز مفهوم  قشنگی پیدا می کند و سوال اینجاست چرا سربازی در کشور ما مقدس است و انقدر شان دارد؟ همه در نیروی انتظامی از سرباز تا سردار مشتاق سربازی حضرت حجت‌بن‌الحسن عسگری هستند. ما همه آرزو داریم سرباز آن حضرت باشیم بنابراین همگان عاشق مقام و شانیت سرباز می‌شوند.

رادان گفت: معنویت و اعتقاد به حضرت حجت در سربازی ما ریشه دارد و خانواده‌هایی که سربازانشان  شهید شده‌اند در قیامت سربلند هستند و افتخار می‌کنند که سرباز خود را فدا کرده‌اند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=92981