سخنگوی سپاه پاسداران در واکنش به ترور سردار سیدرضی موسوی گفت: صهیونیست‌ها باید بدانند که سپاه پاسداران دلیل این اقدام تروریستی آنان را می‌داند و از اقدامات لازم برای پرداخت تاوان این ترور هم به خوبی آگاه است. صهیونیست‌ها بدانند که سپاه حق خود را برای انتقام محفوظ می‌داند و همانند دفعات گذشته انتقام سختی از آنان خواهد گرفت.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد سردار رمضان شریف در نشست خبری با نمایندگان رسانه‌ها با محوریت شهادت سیدرضی موسوی از مستشاران نظامی ایران در سوریه در پی حمله تروریستی ارتش صهیونیستی با گرامیداشت یاد شهدای نیروهای مسلح در سال‌های اخیر، اظهار کرد: این راه برای امنیت، آزادی، استقلال و پیشرفت کشور ما ادامه دارد. راه سردار پرافتخار شهید رضی موسوی که بیش از ۲۵ سال بعنوان یک مستشار ورزیده در سوریه و لبنان در جایگاه فرماندهی لجستیکی حضور داشته است، تدوام خواهد یافت. همانطور که دیدیم در پی شهادت سردار سلیمانی لطمه‌ای به وظایف ما نخورد و جبهه مقاومت نیز گسترش بیشتری پیدا کرد و اقداماتش توسعه یافت.

وی افزود: بنابراین سپاه و جبهه مقاومت با منطق حساب شده وظایف خود را انجام می‌دهد و ما در این زمینه نگرانی خاصی نداریم. جایگاه این شهید بزرگوار هم کمک به دیپلماسی کشور ما در سوریه و لبنان و هم تدارک رزمندگانی بود که با داعش مقابله می‌کردند.

سخنگوی سپاه پاسداران تاکید کرد: می‌توان گفت این ترور ناشی از شکست‌های غیرقابل ترمیمی بود که در پی عملیات طوفان الأقصی خوردند. رژیم صهیونیستی برای آنکه بتواند از فشار حملات بی‌امان جبهه مقاومت در غزه خلاصی یابد این اقدام را انجام داد.

شریف افزود: صهیونیست‌ها باید بدانند که سپاه پاسداران دلیل این اقدام تروریستی آنان را می‌داند و از اقدامات لازم برای پرداخت تاوان این ترور هم به خوبی آگاه است.

وی تصریح کرد: صهیونیست‌ها بدانند که سپاه حق خود را برای انتقام محفوظ می‌داند و همانند دفعات گذشته انتقام سختی از آنان خواهد گرفت.

سخنگوی سپاه پاسداران تاکید کرد: این شهادت در سپاه پاسداران، در مجموعه جبهه مقاومت و در افکار عمومی روح تازه‌ای خواهد دمید و بازنده این مسیر صهیونیست‌ها هستند. صهیونیست‌ها بدانند این راه با دوام و سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت.

شریف افزود: صهیونیست‌ها بدانند بازنده صحنه مقابله با مردم ما، با محور مقاومت و بازنده این حرکات ایذایی در برابر جمهوری اسلامی هستند. آنان در صحنه جهانی و افکار عمومی دنیا هم بازنده هستند و می‌بینیم که همه افکار عمومی دنیا علیه صهیونیست‌ها هستند.

وی در پاسخ به این پرسش که انتقام ترور سردار موسوی به دست سپاه پاسداران انجام می‌شود یا کشورهای جبهه مقاومت به نیابت این اقدام را انجام می‌دهند، تصریح کرد: قطعاً ترکیبی از این دو انجام خواهد شد.

سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه همه مبارزان جبهه مقاومت از تلاش‌های سید رضی بهره‌مند بودند، گفت: توانمندی جبهه مقاومت عرصه‌های مختلفی داشته است. بخشی از توانمندسازی لجستیکی که امروز فاصله معناداری با گذشته گرفته است، ناشی از تلاش بی‌وقفه سیدرضی در انتقال تجهیزات و فناوری به جبهه مقاومت بوده است.

وی یادآور شد: صهیونیست‌ها با این ترور به دنبال انحراف افکار عمومی از این شکست سنگین بوده‌اند. طوفان الاقصی هم یکی از انتقام‌های ترور سردار سلیمانی به دست آمریکا و صهیونیست‌ها بود. قطعا این انتقام‌ها در زمان و مکان‌های مختلف ادامه خواهد داشت. صهیونیست‌ها در این عملیات اخیر ۲۰۰ فرمانده تیپ و گردان از دست دادند و بیش از ۱۵۰۰ نظامی تلفات داشتند و بیش از ۴ هزار مجروح داشته‌اند.

شریف تاکید کرد: ترور شهید سیدرضی ادامه نقض قوانین بین‌المللی از سوی صهیونیست‌هاست. ما از مجامع بین‌المللی می‌خواهیم این روند را متوقف کنند وگرنه صلح و امنیت بین‌المللی به خطر می‌افتد.

سخنگوی سپاه پاسداران با اشاره به جزئیات برنامه‌های تشییع و خاکسپاری شهید موسوی، گفت: پیکر شهید موسوی صبح امروز در زینبیه دمشق طواف داده شد. بعد از آن به کربلا و سپس به تهران انتقال داده خواهد شد تا ۸ صبح پنجشنبه از میدان امام حسین(ع) تشییع و در امامزاده صالح تجریش  به خاک سپرده شود.

وی ادامه داد: مراسم ختم هم صبح شنبه از ساعت ۹ تا ۱۱ در حسینیه فاطمه الزهرا(س) برگزار خواهد شد. مسئولیت برگزاری مراسم در تهران به عهده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران خواهد بود.

شریف در پاسخ به پرسشی درباره زمان انجام‌شدن انتقام ترور سردار سیدرضی موسوی، اظهار کرد: انتقام نقطه‌ای و لحظه‌ای نیست، برخورد ما با رژیم صهیونیستی یک روند است. کمااینکه انتقام دانشمندانی که در تهران ترور کردند و نیز انتقام ترور شهید سلیمانی را گرفتیم. در سایر اقداماتی هم که آنان انجام می‌دهند انتقام گرفته می‌شود اما به دلیل بسته بودن سیستم رسانه‌ای صهیونیست‌ها که برخلاف سیستم رسانه‌ای ما که در آن جزئیات موارد معمولاً اطلاع‌رسانی می‌شود، اینگونه می‌شود که نزدیک ۸۰ روز از جنگ می‌گذرد اما چند اسم فرمانده کشته‌شده صهیونیست‌ها را شنیدید؟ این‌ها هرگز چنین چیزی را رسانه‌ای نمی‌کنند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات یمن در مقابله با صهیونیست‌ها، اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد از مایحتاج روزمره صهیونیست‌ها از طریق دریا تامین می‌شود. یمنی‌ها  بهترین گزینه را برای در محاصره قراردادن ورود کالاها به اسرائیل انتخاب کردند. یمنی‌ها رسما اعلام کردند فقط کشتی‌هایی را هدف قرار می‌دهند که به سمت اسرائیل می‌روند یا مالکیت اسرائیلی دارند.

سخنگوی سپاه پاسداران تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن ناامن‌سازی آبراه‌های بین‌المللی را مدنظر ندارند؛ صرفا بر یک موضوع تمرکز دارند و آن را رسماً اعلام کردند. اما نکته مهم شکست راهبرد آمریکا در تشکیل ائتلاف علیه یمن است که حتی هم‌پیمانان سنتی آمریکا هم از این موضوع حمایتی نکردند چرا که به پشتیبانی افکار عمومی نیاز دارد و از طرفی منطق یمنی‌ها هم قابل دفاع است، می‌گویند به محض اینکه بمباران غزه قطع شود مقابله به مثل ما هم قطع می‌شود. این اقدام هوشمندانه از سوی یمنی‌ها انجام می‌شود و ارتباطی هم با نقش جمهوری اسلامی ندار

https://aftabyazdonline.ir/?p=91357