دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه صهیونیست‌ها بازنده قطعی جنگ غزه هستند، اظهار کرد: نتانیاهو که می‌گفت ما ریشه‌های حماس را خواهیم کند و غزه را با خاک یکسان می‌کنیم، آیا توانست حماس را از بین ببرد؟

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  سرلشکر سیدیحیی صفوی در جمع بسیجیان استان البرز با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج در کشور گفت: مانور اقتدار بسیجیان که امروز در استان‌های سراسر کشور در حال برگزاری است در حقیقت تضمین کننده اقتدار ملی و امنیت ملی ایران است.

وی با اشاره به تحولات و رخدادهای کشور پس از انقلاب، گفت: امنیت کامل کشور بعد از جنگ به کمک بسیجی‌ها تامین شد. قبل از جنگ را نمی‌گویم که در کردستان، سیستان و بلوچستان و شهرهای دیگر که فتنه‌هایی ایجاد شده بود بسیج چه کرد، بعد از جنگ هم ما با فتنه‌ها و مشکلاتی مواجه بودیم مانند همین فتنه سال ۱۴۰۱ که حضور بسیجیان در کنار نیروهای انتظامی مقتدر، امنیت و آسایش را برای این مردم تأمین کرد، چون همه مردم می‌خواهند ایران امنیت داشته باشد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا به رسالت، وظیفه، ماموریت و اهداف بسیج در شرایط حاضر اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین وظیفه هر بسیجی در هر مکانی که حضور دارد کسب فهم و یک تحلیل صحیح از محیط داخلی کشور شامل فرصت‌ها، تهدیدها، مشکلات کشور و راهکارهای حل آنها است. بسیج  برای حل این مشکلات مردم و کشور، چه کمکی می تواند انجام دهد. بسیجیان باید در هر محلی که هستند برای حل مشکلات مردم  به کمک مسئولان بروند.

مشاور فرماندهی کل قوا با اشاره به نقش آمریکا در جنگ غزه تاکید کرد: اگر آمریکایی‌ها فرماندهی صحنه سیاسی و نظامی جنگ غزه را عهده‌دار نبودند و به کمک صهیونیست‌ها نمی‌رفتند، رژیم صهیونیستی با مشکلات بزرگی مواجه می شد و زودتر به آتش‌بس تن می‌داد.

صفوی با اشاره به تحولات ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت: آنچه که در آینده ایران، منطقه غرب آسیا و جهان رخ خواهد داد کاملاً از آنچه که تاکنون رخ داده متفاوت خواهد بود. امروز شاهد نوعی تغییرات در نظام قدرت جهانی و شکل‌گیری قدرت‌های جدید بین‌المللی و منطقه‌ای هستیم و این تغییرات در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، تکنولوژی، فناوری‌های جدید، بروز می‌کند و به ظهور رهبران قدرتمند، لایق و کارآمد و ایستادگی در مقابل ظالمان جهانی مثل آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها منجر می‌شود.

وی با اشاره به پیش‌رو بودن انتخابات مجلس، افزود: ایران یک قدرت منطقه‌ای است که نه تنها در معادلات منطقه‌ای بلکه در معادلات جهانی تاثیرگذار است. پشتوانه این قدرت حضور ملت بزرگ ایران در همه صحنه‌های مورد نیاز انقلاب اسلامی از جمله انتخابات آخر سال است.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت جنگ غزه گفت: طی چهل و چند شبانه روز گذشته شاهد اقدامات جنایتکارانه و نسل کشی اشغالگران رژیم نژادپرست و کودک‌کش صهیونیستی هستیم. از دیروز آتش‌بس اعلام شده است. صهیونیست‌ها و ارباب بزرگشان آمریکایی‌ها و برخی از کشورهای اروپایی از این چهل و چند روز جنگ و کشتن و شهادت ۱۴ هزار نفر از مردم عادی فلسطین و غزه که بیش از ۵ هزار نفرشان کودک بودند هیچ ابایی نداشتند. این در تاریخ فراموش نخواهد شد، این حقیقت حقوق بشر آمریکایی است.

صفوی با اشاره به اهداف اعلام‌شده صهیونیست‌ها در جنگ غزه، گفت: این رژیم بازنده قطعی جنگ است. آن‌ها به رغم این همه جنایت و شهادت ۱۴ هزار نفر از مردم و زخمی کردن ۳۸ هزار نفر دیگر، هیچ دستاوردی نداشتند. نتانیاهو می‌گفت ما ریشه‌های حماس را خواهیم کند و غزه را با خاک یکسان می‌کنیم، آیا توانستند حماس را از بین ببرند؟ الان حماس حضور دارد، مردم غزه مقاومت و ۲ میلیون نفر در یک سرزمین کوچک به وسعت حدود ۳۶۲ کیلومتر مربع، در برابر این نسل‌کشی ایستادگی کردند.

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا با اشاره به حمایت افکار عمومی جهان از مردم فلسطین، گفت: تمام دنیا نه فقط مسلمان‌ها بلکه از ۵۰ ایالت امریکا ۴۸ ایالت علیه صهیونیست‌ها راهپیمایی کردند. راهپیمایی در لندن را دیدید، در کشورهای اروپایی را دیدید. در اندونزی ۲ میلیون نفر راهپیمایی کردند در ایران نیز شاهد راهپیمایی میلیونی بودیم. جنگ اخیر غزه موجب فروپاشی  بنیان شعارهای آمریکایی‌ها و غربی‌ها مانند شعار حقوق بشر شد که ۲۰۰ سال با آن مردم دنیا را فریب دادند.

وی تصریح کرد: دیدیم وقتی یک نفری در ایران به هر دلیلی از دنیا رفت، چه فتنه‌ای به راه انداختند، حال ۱۴ هزار نفر شامل زنان و کودکان در فلسطین به شهادت رسیدند اما هیچ موضعی نگرفتند و از جنایتکار حمایت کردند؛ این یک آپارتاید است.

صفوی افزود: ما در حال عبور از یک گردنه خطرناک هستیم، ریل گذاری‌های پیشرفت در کشورمان انجام شده است و ما به سمت قله‌ها در حال حرکت هستیم، البته مشکلات و خطراتی داریم و هنر بسیجیان آن است که در صحنه‌های مورد نیاز انقلاب و ملت ایران، حضور تعیین کننده داشته باشند و برای هر مشکلی به کمک مسئولان راه حلی پیدا و اقدام کنند.

وی با بیان اینکه راهبرد دشمنان، جنگ ترکیبی علیه ملت و دولت ماست، گفت: دشمنان ما در این جنگ ترکیبی و جنگ شناختی، به دنبال تغییر در اذهان، باورها، ارزش‌ها، محاسبات مردم و جوانان و مسئولان کشور هستند. صحنه این نبرد، فضای مجازی است و ما باید در این صحنه حضور داشته باشیم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89843