یک فروند هواپیمای نظامی در اطراف دریاچه پریشان کازرون سقوط کرد.

به گزارش گروه سیاسی افتاب یزد ساعتی پیش مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس از سقوط یک فروند هواپیمای نظامی در اطراف دریاچه پریشان کازرون خبر داد.

این هواپیما از نوع آموزشی – نظامی بوده که در ‌منطقه نظامی غرب استان فارس به علت نقص فنی سقوط کرده است.

خلبان هواپیما با چتر به بیرون پریده و سانحه فوق جان باخته ویا مصدوم نداشته است.

در برخی از رسانه‌ها به نقل از شفیعی مسئول روابط عمومی سپاه کازرون درباره جزییات این حادثه آمده است: حدود ساعت ۱۱ امروز؛ ۲۵ آذرماه یک فروند هواپیمای تک نفره آموزشی سوخو۲۲ در حوالی دریاچه پریشان شهرستان کازرون سقوط کرد.

وی گفته است: این سقوط به دلیل نقص فنی در منطقه احمد آباد پل آبگینه در هشت کیلومتری کازرون استان فارس رخ داد.

خلبان این جنگنده موفق به ایجکت و خروج اضطراری با چتر از هواپیما شده و تنها یک مصدومیت جزئی دارد.

تیم های فنی در محل مستقر هستند و علل سقوط در حال بررسی است.

محمدعلی بخرد فرماندار ویژه کازرون هم سقوط یک فروند هواپیمای آموزشی سوخو ۲۲ مربوط به نیروی هوایی سپاه در حوالی روستای احمدآباد این شهرستان را تایید کرد و به ایسنا گفت: یک فروند هواپیمای سوخو ۲۲ مربوط به نیروی هوایی سپاه از شیراز، پرواز چک داشتند که بنا به دلایلی نزدیکی دریاچه پریشان، روستای احمدآباد کازرون دچار سانحه شد. خوشبختانه خلبان این هواپیمای تک نفره که آموزشی بوده است، هواپیما را به منطقه خالی از سکنه هدایت کرده و سپس ایجکت می‌کند و در نهایت هواپیما در منطقه مذکور سقوط می‌کند.

فرماندار ویژه کازرون با بیان اینکه این حادثه خسارت جانی نداشته است، گفت: خلبان هواپیما به دلیل شکستگی استخوان لگن هم‌اکنون در بیمارستان شهرستان بستری است.

وی گفت: بحمدالله هیچ مشکلی برای مردم این منطقه پیش نیامده است.

روابط عمومی نیروی هوافضای سپاه هم در اطلاعیه‌ای از سقوط یک فروند جنگنده سوخو ۲۲ این نیرو به علت نقص فنی در استان فارس خبر داد و نوشت: خلبان این جنگنده با استفاده از سامانه ایجکت ( صندلی پران ) در سلامتی کامل فروده آمده است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91043