رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: سه رویکرد اصلی و مهم بسیج بر اساس رهنمودهای رهبر انقلاب، جهاد خدمت، جهاد امید آفرینی و جهاد تبیین است که برای تحقق آن در سراسر کشور برنامه‌ریزی انجام شده است.

به گزارش گروه سیاسی  آفتاب یزد   غلامرضا سلیمانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران اظهار کرد: جهاد خدمت امروز به عنوان گفتمان جدی در کشور مورد توجه است و با بهره‌گیری از ۵۲ هزار گروه جهادی در چهارچوب برنامه‌های محرومیت زدایی، سازندگی، پیشرفت و آبادانی و اقتصاد مقاومتی در حال اجراست.

وی به برنامه‌ریزی‌ها برای جهاد امیدآفرینی توسط اقشار مختلف بسیج اشاره کرد و افزود: این برنامه‌ها در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، علمی فناوری، سبک زندگی، فضای مجازی و اقتصاد مقاومتی در حال پیگیری است.

سلیمانی با بیان اینکه در جهاد تبیین یک شبکه گسترده از فعالان روشنگری در مجموعه‌های مختلف سازماندهی شده‌اند، خاطرنشان کرد: با استفاده از رسانه‌ها و فضای مجازی این برنامه‌ها در حال تبیین است و ان شاءالله پایان امسال که انتخابات بزرگی در پیش رو داریم بتوانیم از این برنامه ریزی ها بهره کافی را ببریم.

وی با بیان اینکه شجره طیبه الهی بسیج که از سوی امام راحل تاسیس شد در دوران دفاع مقدس منشأ خدمات بزرگی بود، افزود: پس از دوران دفاع مقدس نیز رهبر انقلاب این شجره طیبه را توسعه دادند و گفتمان بسیج بر مبنای حضور مردم در صحنه‌های نقش آفرینی برای تحقق تمام جنبه‌های مردم سالاری ارائه شد.

سلیمانی با بیان اینکه بسیج در سه دهه پس از دوران دفاع مقدس توسعه یافت و تکامل آن ادامه دارد، تصریح کرد: با صدور بیانیه گام دوم از سوی رهبری دوره جدیدی پیش روی بسیج ملت ایران آغاز شد و بر اساس رهنمودهای رهبر انقلاب باید سه مرحله مهم تکامل انقلاب اسلامی محقق شود. این سه مرحله عبارت است از دولت اسلامی، جامعه اسلامی و ورود به مرحله تمدن نوین اسلامی.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: بسیج به عنوان مجموعه‌ای مردمی و خدمتگزار برنامه اعتلای خود را تنظیم کرده است و با تایید رهبری به عنوان بسیج گام دوم در سراسر کشور برنامه‌هایش را پیاده‌سازی می‌کند و بنا بر این است که با استفاده از همه استعدادهای مردمی و فراهم کردن بستر حضور نوجوانان و جوانان در مساجد تحقق بیانیه گام دوم از محلات آغاز شود و این برنامه امروز در بیش از ۲۲ هزار محله در کشور در حال اجراست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از اظهارات خود اظهار کرد: این روزها شاهدیم جهانخواران عالم و رژیم کودک‌کش صهیونیستی با پشتیبانی استکبار جهانی دست به کشتار و تجاوز آشکار زدند و ده ها هزار نفر از کودکان و زنان و مردان غزه را به شهادت رساندند.

سلیمانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید دارند که هم اقتدار و هم مظلومیت غزه را بیان کنیم، افزود: خون‌های شهدای غزه این روزها وجدان جهانیان را بیدار کرده پس نه تنها مسلمانان غزه در طوفان الاقصی شکست غیر قابل ترمیمی را به رژیم صهیونیستی تحمیل کردند بلکه در این ۵۰ روز توانستند پیروزی دیگری به دست آورند که آن شکست رسانه‌ای استکبار جهانی بود و توانستند قلب‌های مردم جهان را متوجه حقانیت خود کنند.

وی در ادامه از مسئولین دستگاه دیپلماسی کشورمان که در این عرصه نقش آفرینی کردند تقدیر کرد و گفت: درخواست پیگیری محاکمه سران کودک‌کش و قاتل رژیم صهیونیستی را داریم تا هرچه زودتر کشورهای مسلمان دادگاهی صالحه برای محاکمه  این جنایتکاران را تشکیل دهند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89774