شولتس در سخنرانی سال نوی میلادی از شهروندان آلمانی خواست تا اعتماد خود به آینده را از دست ندهند، اگرچه با دنیایی که چندین بحران را تجربه و با سرعت زیادی تغییر می‌کند، مواجه هستند.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در این سخنرانی که امروز (یکشنبه) پخش شد، گفت: جهان ما با درد و رنج و خونریزی‌های زیادی روبروست. دنیای ما به مکانی ناآرام‌تر و خشن‌تر تبدیل شده و با سرعتی تقریباً خیره کننده در حال تغییر است.

به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز، شولتس به جنگ روسیه در اوکراین، افزایش هزینه‌های انرژی، درد و رنج ناشی از پاندمی کرونا و درگیری‌ها در اراضی اشغالی اشاره کرد.

وی افزود: اینها باعث شد تا ما هم تغییر کنیم. اینها مسائلی نگران کننده برای ماست. این موارد در برخی اوقات باعث نارضایتی و شکایت شد اما می‌دانم که آلمان به مسیرش ادامه خواهد داد.

صدراعظم آلمان همچنین خاطرنشان کرد که چگونه با وجود نگرانی‌های گسترده یک سال پیش، آلمانی‌ها زمستان گذشته پس از قطع گاز از روسیه به اروپا، بدون گرما نماندند: «اوضاع خیلی تغییر کرده است. تورم کاهش یافته و دستمزدها و حقوق بازنشستگی افزایش می‌یابد. ذخیره گاز به قدری است که برای زمستان کفایت دارد. من به سیاست‌های دولت ائتلافی اعتماد دارم.»

دولت برلین با صدراعظمی شولتس به دلیل درگیری‌های داخلی در طول دو سال گذشته مشهور شده و رتبه‌بندی‌اش در نظرسنجی‌ها کاهش یافته است. اقتصاد آلمان نیز ضعیف عمل می‌کند، اما با این وجود صدراعظم تلاش کرده تصویر مثبتی از سال پیش رو ترسیم کند.

وی در ادامه گفت: بسیاری از خانواده‌های آلمانی قرار است مالیات کمتری بپردازند و دولت قصد دارد تا زیرساخت ضعیف حمل و نقل و انرژی پاک را بهبود بخشد.

شولتس گفت: خیلی‌ها در اروپا و بقیه کشورهای جهان می‌گویند “اگر شما در آلمان نباشید، چه کسی مدیریت کند؟” مردان و زنان بیشتری در آلمان امروز نسبت به گذشته شغل دارند.

وی همچنین بر اهمیت اتحادیه اروپا به ویژه در دوران بحران‌ها تاکید کرد و افزود: قدرت ما در اتحادیه اروپا است. هنگامی که اتحادیه اروپا یک جبهه متحد ارائه می‌دهد، بیش از ۴۰۰ میلیون نفر را شامل می‌شود. در دنیای ۸ میلیارد نفری که به زودی ۱۰ میلیارد نفر می‌شود، این یک دارایی واقعی است.

البته صدراعظم آلمان خاطرنشان کرد که این کشور به همکاری تمامی مردم برای پیشبرد و ترقی کشور نیاز دارد و ادامه داد: شهروندان آلمانی، قدرت ما به حضور یکایک ما بستگی دارد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91517