رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با تشریح زمینه های همکاری بین دو کشور ایران و عراق، عراق را پل طلایی اتصال ایران به جهان عرب توصیف کرد.

به گزارش گروه سیاسی افتاب یزد  سید کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که به عراق سفر کرده است، امروز با سخنرانی در مرکز مطالعات راهبردی بین النهرین در بغداد با حضور قریب به یکصد نفر از کارشناسان و اساتید عراقی، به تبیین دیدگاه ها و مواضع راهبردی جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی پرداخت و به سوالات حاضرین پاسخ داد.

وی در سخنان خود با اشاره به اشتراکات عمیق تاریخی، فرهنگی، اعتقادی و تمدنی بین ایران و عراق، به تشریح زمینه های همکاری بین دو کشور پرداخت و عراق را پل طلایی اتصال ایران به جهان عرب توصیف کرد.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی رشد و توسعه دو کشور ایران و عراق را در یک راستا دانست و گفت: همکاری‌های راهبردی دو کشور در حوزه های سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی همچنین به صلح و ثبات منطقه کمک خواهد کرد.

خرازی در پاسخ به سوال یکی از حضار رژیم صهیونسیتی را در ضعیف ترین شرایط تاریخی خود دانست و گفت که تلاش آن رژیم برای عادی سازی روابط با کشورهای منطقه در حقیقت به منظور خروج از محاصره‌ ای است که جریان مقاومت بر آن تحمیل کرده است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82649